Колишні митники та фіскали захопили реабілітаційний центр "Конча-Заспа" Державної митної служби

9 октября 2019, 10:26
Колишні топ-керівники митниці “окупували” реабілітаційний центр "Конча-Заспа" Державної митної служби під Києвом, який будувався для оздоровлення та відпочинку рядових співробітників.

У 2000 році Київська міська рада безкоштовно передала Державній митній службі у постійне користування 15 гектарів землі. За оціночною вартістю - ділянка нині коштує майже 300 млн грн. Тут митникам дозволили звести базу відпочинку - реабілітаційний центр “Конча-Заспа”. Він мав би приймати відвідувачів позмінно - на відпочинок, реабілітацію та профілактику.

За рік на огородженій території звели 28 будинків - 9 дерев'яних та 19 цегляних, підстанцію та свердловину. Загальна вартість робіт - понад 19 млн.грн. Але виявилося, що гроші витрачалися зовсім не для реабілітації звичайних працівників. Журналістам Bihus.Info вдалося отримати список орендарів державних котеджів. І найкращі з них виявилися зайнятими колишніми митними “топами”.

"Зараз ми розбираємося зі статусом цього майна. Формально - це щось, чим опікуються Профспілка, - пояснює Максим Нефьодов, який з липня цього року очолив відновлену Державну митну службу. Роботу на новій посаді почав фактично з аудиту, зокрема, і майна. - Мене, насправді, щиро дивує така ситуація. Виявляється, що ці самі люди, будучи тут керівниками в цих стінах - самі собі давали в оренду за якісь смішні гроші землю і нерухомість в Конча-Заспі".

Двоповерховий будинок з темного дерева, зі скляною терасою та окремим паркінгом за 4 380 гривень на місяць, за документами, орендує колишній головний інспектор Київської регіональної митниці Олег Суршко. Договір оренди підписано до 2033 року.

Схожий двоповерховий котедж з темного дерева та паркінгом, за документами, орендує теж до 2033 року і теж за скромні 4 360 гривень на місяць Геннадій Романенко. Романенко до 2014-го року - начальник Київської регіональної митниці. Герой історії Bihus.Info про маєтки митників, які почали з'являтися після їхнього звільнення.

Більше того, ЗМІ називають Романенка - кумом "господаря митниці" часів Януковича Ігоря Калєтніка. У 2015-му року Романенко ще й встиг побути радником голови ДФС Романа Насірова.

Два поверхи, камін, альтанка, викладена бруківка до входу. За документами будинок №13 у користуванні Ігоря Тимофєєва до 2026 року. Місячна вартість проживання тут - 4 360 гривень. Тимофєєв - голова тієї самої Профспілки митників, яка формально опікується реабілітаційним центром “Конча-Заспа”.

П'ятикімнатний двоповерховий дерев'яний котедж на 177 квадратних метрів з меблями, сантехнікою та навіть постіллю і посудом у 2016 році орендував колишній голова Державної фіскальної служби Роман Насіров. У його розпорядженні будинок до 2033 року, ціна - 6 770 грн на місяць. При цьому, у останній декларації Насірова за 2018 рік є і дорога нерухомість, і авто бізнес-класу, і мільйонні рахунки.

Наприклад, коли у 2017 році Національне антикорупційне бюро вручило Насірову підозру за перевищення повноважень та зловживання службовим становищем в інтересах колишнього депутата Олександра Онищенка і суд оголосив заставу у 100 млн грн - у родини Насірових ці гроші знайшлись наступрого дня.

Ще один екс-чиновник на тривалій реабілітації - Ігор Калєтнік. У минулому скандально відомий голова митниці і не менш одіозний віце-спікер Верховної ради, якому інкримінували протягування диктаторських законів 16 січня.

Договір оренди між Профспілкою митників і Калєтніком підписано 15 лютого 2011-го року. Буквально одразу ж сторони погодили ще один важливий документ. Заявою на реконструкцію та ремонт орендованого будинку Калєтнік попросив буквально перебудувати будинок. Капітальний ремонт йому погодили.

Інвестування в орендоване у держави майно - класична схема виведення нерухомості у приватну власність, яку раніше вже використав, наприклад, колишній перший заступник генпрокурора Віктора Пшонки, а нині нардеп Ренат Кузьмін на території комплексу відпочинку “Пуща-Водиця” Державного управління справами. 

За словами Максима Нефьодова, першим пріоритетом є збереження цієї нерухомості в принципі. “Друге завдання - це повернути в державну власність. Третє - продати чи здавати в оренду. Тому що я прихильник маленьких державних органів, так в усіх менша спокуса дозволити собі якісь доміки" - каже новий очільник митниці.