Чим краще годувати кота?

3 ноября 2021, 16:41
Багато власників стикаються з питанням: як годувати кота – натуральною їжею або готовим повнораціонним кормом? Вибір правильного типу харчування дуже важливий для здорового та щасливий життя вихованця.

Якщо обрати спеціально розроблений корм для кішок, наприклад, Cat Chow від Purina, можна істотно полегшити життя як собі, так й вихованцеві. Але давайте глибше розберемося у цьому питанні.

Що з себе представляє натуральне харчування?

Іноді під поняттям «натуралки» господарі котів розуміють абсолютно різні раціони. Здавалося б, тут все зрозуміло: натуральна їжа – це свіжі продукти, які дають вихованцеві у сирому або термічно обробленому вигляді. На практиці ж багато хто відносить до «натуралки» найрізноманітніші види продуктів:

  • їжу зі столу людини, у тому числі різні недоїдки й навіть кістки;
  • спеціально приготовані для улюбленця каші, змішані з м'ясом, рибою або консервами;
  • м'ясо та інші джерела тваринного білка з невеликим додаванням овочів та рослинних продуктів;
  • спеціальні вологі корми, які продаються у жерстяних баночках або герметичних паучах.

Відразу варто відзначити, що два перших варіанти не мають нічого спільного зі здоровим натуральним харчуванням для кота. Людські страви містять багато солі та спецій, а також занадто багато вуглеводів. Це ж відноситься й до каш, які йдуть наступним пунктом. Тому під правильним якісним натуральним харчуванням можна мати на увазі лише той раціон, який складається з м'яса на 70-80%. Не кожен господар зможе постійно забезпечувати кота необхідною кількістю м'яса, тому багато хто віддає перевагу саме збалансованим кормам.

Вологі корми також не належать до натурального харчування. Це все той же повнораціонний промисловий корм, тільки в іншій формі випуску для більш різноманітного раціону вихованця.

Сухі готові корми

При виборі того, чим годувати кота, слід відштовхуватися від якості продуктів. Готові повнораціонні корми Кет Чау для кішки містять усі необхідні поживні та корисні речовини, а також комплекс вітамінів й мінералів. У добовій дозі такого корму міститься все, що потрібно вихованцеві для ситості та активності. Тому багато хто обирає саме такий раціон – його легко контролювати, дозувати, а також залишатися впевненим у тому, що котик отримує усе, що потрібно для здоров'я й довголіття.

Чи можна змішувати сухий корм та натуральні продукти? Дієтологи не радять робити це, адже травна система кота адаптується під один певний раціон і їй буде складно перебудовуватися на нові продукти. Це може викликати порушення травлення, діареї, блювоту або захворювання шлунково-кишкового тракту.