ДАБІ анулювала оточенню Вавриша дозвіл на будівництво ЖК на зсувонебезпечному схилі на Печерську

20 декабря 2019, 13:38
ДАБІ анулювала дозвіл на будівництво житлового комплексу по вул. Вільшанській, 2-Б у Києві.

Про це повідомила прес-служба Держархбудінспекції.

Підставою прийняття такого рішення стали результати позапланової перевірки, проведеної Департаментом ДАБІ у м. Києві, щодо дотримання вимог законодавства при видачі містобудівних умов та обмежень (МУО) забудови земельної ділянки.

У ході перевірки встановили, що Департамент містобудування КМДА видав МУО з порушенням. Зокрема, наміри забудови землі не відповідають Генплану, у тому числі щодо висотності об’єкта будівництва.

У зв’язку з цим головний інспектор будівельного нагляду скасував дію містобудівних умов та обмежень забудови ділянки. А це є підставою для анулювання дозволу на виконання будівельних робіт – 19 грудня ДАБІ прийняла рішення про анулювання дозволу, виданого у вересні цього року на замовлення ТОВ «МК 8».

«Подальше виконання будівельних робіт на об’єкті по вул. Вільшанська, 2-6 у Печерському районі міста Києва є незаконним», – зазначили у ДАБІ.

«Завдяки активній позиції ЗМІ та небайдужих громадян, які звертають увагу держави на те, що будується у їх місті, ДАБІ має можливість і правові підстави реагувати на резонансні будівництва, такі як на вул. Вільшанська, 2-6. Адже чинне законодавство чітко визначає умови, за яких орган держархбудконтролю може здійснити позапланові заходи контролю. Тож спільними зусиллями з громадськістю поступово ми наводимо лад у містобудівній діяльності столиці», – прокоментував в.о. Голови Держархбудінспекції Олександр Строкач.

Нагадаємо, орендарем ділянки площею 1,69 га є ТОВ «Інноваційна будівельна компанія», яке колись хотіло збудувати там ЖК «Печерський бастіон». ТОВ «ІБК» передала ділянку в суборенду ТОВ «МК 8», яке у вересні цього року отримало дозвіл на будівництво по вул. Вільшанська, 2-6 між будинками вул. Вільшанській, 2-А та вул. Професора Підвисоцького, 16. Проект передбачає зведення висоток на 24 поверхи з офісами та торговими центрами на зсувонебезпечному схилі.

Засновниками ТОВ «МК 8» є АТ «ЗНВКІФ «Атлон», а керівником з липня цього року є Сергій Софієв – це менеджер Андрія Вавриша. Із 2017 по 2019 рр керівником «МК 8» був Вадим Струневич, народний депутат від «Слуги народу», якого теж пов’язують із Вавришем.

Керівником фонду «Атлон» є юрист Вавриша – Андрій Овсій.

Андрій Вавриш – це нинішній власником SAGA Development, колишній заступник директора Департаменту містобудування КМДА, відомий також як друг керівника Офісу Президента Андрія Богдана.