ДАСУ зацікавилась тендером на укріплення схилу за 125 мільйонів «микитасями»

19 декабря 2019, 18:18
КП «Київбудреконструкція» КМДА 12 грудня за результатами тендеру замовило ТОВ «Будівельна компанія «Адамант» укріплення схилу біля мечеті в Шевченківському районі Києва за 125,28 млн грн.

Про це пишуть Наші Гроші посилаючись на систему «Прозорро».

До кінця 2021 року мають збудувати комплекс інженерно-технічних протизсувних споруд та дренажних систем по вул. Лук’янівській, 46 (мечеть Ар-Рахма). Зокрема укріплять схил та влаштують підпірну стіну з буронабивних і забіркових паль та стрічкового ростверку.

За підсумковою відомістю ресурсів без доставки і ПДВ, обсадні труби діаметром 880 мм довжиною 4 м коштують 83 500 грн./м. Товщину не вказано, тому ціна за тонну невідома.

Ціни бетону та арматурної сталі загалом відповідають рівню ринку та інших тендерів.

Вартість договору на 9% нижча від очікуваної вартості закупівлі у 138,02 млн грн.

Чотири конкуренти пропонували на 0,2-13% нижчі ціни, однак замовник відхилив їх за кошториси із розбіжностями з технічним завданням. Також ТОВ «Альтіс-Констракшн» і ТОВ «Мегаполісбуд БК» надали неповні аналогічні договори, ТОВ «Мост-Девелопмент» не надало довідку про матеріально-технічну базу, а ТОВ «Спецпідземінжбуд» – тендерну пропозицію та низку документів про працівників і матеріально-технічну базу тощо.

Після відхилення всіх суперників замовник обрав переможцем найдорожчий «Адамант».

Відхилений «Мегаполісбуд БК» вимагав від замовника і Державної аудиторської служби України відхилити «Адамант», бо його пропозиція теж не відповідала вимогам тендеру. За словами фірми, тендерна документація визначала таке: «Умови виконання робіт – коефіцієнт 1,1», але «Адамант» застосував коефіцієнт урахування умов виконання робіт 1,13. За даними «Мегаполісбуд БК», це призвело до завищення вартості робіт на суму близько 2,70 млн грн. Також «Адамант» нібито включив у свою ціну кошти на покриття ризиків у сумі 1,06 млн грн. без відповідного обґрунтування і розрахунку розміру суми.

Замовник проігнорував вимогу компанії, а в Антимонопольний комітет вона не пішла.

Однак ДАСУ ще за кілька днів до подання вимоги «Мегаполісбуд БК» сама розпочала моніторинг цієї закупівлі. Підставою для нього стали дані автоматичних індикаторів ризиків, а саме RISK-2-13_1. Відхилення усіх учасників, крім переможця з ціною, яка є найбільш економічно невигідною, під час «до європейських» процедур закупівлі робіт.

Мукачівський «Адамант» киянина Петра Левченка на чолі з Романом Топазли входить у державну корпорацію «Укрбуд» зі сфери впливу колишнього нардепа Максима Микитася.

Петро Левченко володіє столичними маршрутними перевізниками ТОВ «Ярославь-Авто» і ПП «Авен-Езер» із Сергієм Пономаренком, чия дружина Людмила Мухіна є прокурором.

За даними «YouControl», раніше засновниками «Адаманту» були фірми «Добробуд», «Укртрансбуд», «Шляхо-будівельне управління №14» і «ЮТЕМ-інжиніринг», а кінцевими бенефіціарами – Олег Березовський, Костянтин Будьонний та Андрій Стальний. До того «Адамант» належав Раїсі Бадрудіновій з Бородянки і Леоніду Наговіцину з Харкова.