Дочка «Нафтогазу» на приватному майданчику таємно злила 85 мільйонів на софт SAP

12 декабря 2019, 10:54
ТОВ «Нафтогаз Цифрові технології» 29 листопада уклало угоду з ТОВ «САП Україна» про закупівлю програмного забезпечення SAP та послуг із його підтримки на 84,88 млн грн.

Про це повідомляється у системі «Прозорро».

Фірмі замовили підвищення рівня і перерозподіл (заміну) категорій/типів зареєстрованих користувачів раніше купленого софту SAP на 19,46 млн грн. та послуги із підтримки до червня 2021 року на 65,42 млн грн. Детальний перелік купленого і підтримуваного софту наведено в звіті про укладення договору, однак без цін окремих складових частин.

У тому ж звіті замовник стверджує, що провів закриті електронні торги на комерційному майданчику «zakupki.prom.ua». За його словами, він запросив шість фірм, які мають відповідні повноваження від SAP. Три з них подали пропозицій, однак за результатами торгів найбільш вигідною виявилась пропозиція «САП Україна». Оскільки торги закриті, знайти їх за оприлюдненим замовником номером R-UA-2019-11-12-000052-z не вдалося.

Нагадаємо, з 2018 року «Нафтогаз Цифрові технології» уклав угод із ТОВ «САП Україна» про софт SAP на 131,47 млн грн. Закупівлі провели за допороговою процедурою, оскільки фірма «Нафтогаз Цифрові технології» не є замовником у розумінні закону «Про публічні закупівлі». Тому умови тендерної документації не можна було оскаржити в АМКУ.

Раніше, у 2016-2017 роках сам «Нафтогаз» чотири рази намагався купити софт SAP, але всі торги з різних причин були відмінені (детальніше про це читайте у статтях «Нафтогаз» вивів півмільярда в софт-тінь» і «Кілобакси від SAP для України»).

ТОВ «Нафтогаз Цифрові Технології» є дочірнім підприємством «Нафтогазу», створеним для обслуговування ІТ-потреб всієї групи компаній «Нафтогазу». При створенні в 2018 році фірма підпорядковувалась фінансовому директору «Нафтогазу» Сергію Коновцю. За даними «Наших грошей», зараз «НЦТ» підпорядковані безпосередньо голові правління «Нафтогазу» Андрію Коболєву. Від створення до лютого 2019 року фірмою керував екс-начальник ІТ-департаменту «Нафтогазу» Анатолій Вовнюк, потім до травня 2019 року директором була Олена Чорнокальська, а нині посаду обіймає Марина Квашніна.