Допомогти Москалю на Закарпатті має Антикорупційне бюро

17 июля 2015, 14:00
«Закарпатська справа» могла б стати справжнім бойовим хрещенням для Антикорупційного бюро, тестом, після якого структура може здобути народну довіру

Після резонансних подій у Мукачеві ще навіть не встигли затримати нападників із Правого Сектора, а Закарпаттям уже прокотилася лавина кадрових звільнень і призначень.

Спочатку Яценюк оголосив про звільнення всього штату Закарпатської митниці, а в середу 15 липня 2015 року ввечері в область прилетіли особисто Президент Порошенко з міністром внутрішніх справ Аваковим, які представили нового губернатора Геннадія Москаля, та анонсували нових начальників МВС - Сергія Князєва, СБУ - Олега Воєводіна, Чопського та Мукачівського прикордонних загонів.

Таку рішучу кадрову перестановку в області сприймають з ейфорією з явилася надія, що нарешті щось може змінитися.

Перші коментатори в соціальних мережах кажуть, що закарпатці тепер на другому місці після Одещини за рівнем сподівань на радикальні зміни.

Рішення Президента сильне й безкомпромісне. Він не підтримав жодну зі сторін конфлікту, хоч цим і пішов на певні політичні ризики в майбутньому, але вчинив як політик поставив ставку не на своїх давніх партнерів, а на можливість завоювати голоси й народну підтримку завдяки реформам і боротьбі з корупцією .

Що ж, якщо новопризначені губернатор і силовики отримали від київської влади зелене світло на боротьбу з контрабандою й корупцією, то жодна підтримка Балоги, Ланя чи будь-якого іншого місцевого олігарха з кримінально-контрабандним минулим Президенту вже не буде потрібною.

Чесно кажучи, результати такої боротьби можна відчути за тиждень-два: якщо місцеві князьки й контрабандисти підтиснуть хвости у райцентрах і селах, то люди це побачать відразу, що автоматично позначиться на зростанні рейтингу президентської партії.

Враховуючи всі обставини, можна спрогнозувати: якщо до Дня Незалежності розпочнуться кілька гучних кримінальних розслідувань і бодай найвідоміші контрабандисти опиняться за ґратами, то процес пішов, якщо ж ні, то це означатиме, що нова місцева влада просто очолила фінансові потоки.

Втім, важливо розуміти, що не достатньо припинити контрабанду, треба її розслідувати . Адже цей процес запустив метастази у всі сфери життя області і годував не лише контрабандистів, а й прикордонників, митників, прокурорів, міліцію, лісництва, місцеву владу до сільського рівня включно, простих людей.

Залишивши злочин непокараним, держава дасть сигнал легіону порушників і злочинців вам за порушення закону нічого не буде .

Скажу просто: щоб навести справжній порядок, треба на контрабанді спіймати не бабусю, яка переносить під спідницею блок цигарок, і навіть не чорновоза , який веде лісом дюжину пакистанців. Контрабанда припиниться тоді, коли за неї сядуть депутат Верховної Ради, прокурор, начальник міліції, половина керівнитваСБУ і все поголовно керівництво митниці. А для цього не вистачить місцевих сил і політичної волі треба залучити Антикорупційне бюро.

Адже саме Антикорупційне бюро було створено для розслідування гучних справ серед високопосадовців.

У цьому конфлікті маємо мінімум двох народних депутатів і мільярдні грошові потоки, що ведуть до Києва.

Закарпатська справа могла б стати справжнім бойовим хрещенням для Антикорупційного бюро, тестом, після якого структура може здобути народну довіру.

А наразі залишається побажати губернатору Москалю й призначеним силовикам витримки, політичної волі та сил опиратися грошовій заразі, яка з перших хвилин спокушатиме їх на нових посадах.

Не підведіть!