Григорій Суркіс причетний до розкрадання 380 мільйонів євро

25 ноября 2019, 09:34
Українська асоціація футболу звернулася до ДБР, ГПУ та МВС із заявою про розкрадання експрезидентом Федерації футболу України Григорієм Суркісом 380 мільйонів євро, які призначалися ФФУ (нині – УАФ).

Як повідомляє Асоціація на своїй сторінці у Facebook, причиною цьому стало, зокрема, розслідування німецького видання Der Spiegel.

За даними Der Spiegel, починаючи з 1999 року УЄФА переказувала гроші, загалом 380 млн євро, призначені для ФФУ та розвитку українського футболу, офшорній компанії Newport Management Limited. 

Ця компанія зареєстрована на Британських Віргінських островах і, за даними видання, контролюється Григорієм Суркісом, який з 2000-го по 2012 рік очолював ФФУ, а також понад 10 років – до лютого 2019 року – був членом Виконкому УЄФА.

“Зважаючи на те, що розслідування Der Spiegel базувалося на внутрішніх службових документах УЄФА, в УАФ провели власне внутрішнє розслідування. За підсумками цього розслідування вирішено звернутися до правоохоронних органів із заявою про вчинення злочину”, – йдеться в повідомленні.

В УАФ кажуть, що внутрішнє розслідування встановило, що компанія Newport Management Limited, очевидно, була таким собі таємним фондом ФК “Динамо” (Київ), власником якого є брат Григорія Суркіса Ігор Суркіс.

“Відповідно до тексту додаткової угоди, підписаної в липні 2010 року, київське “Динамо” передало Newport контроль за комерційним використанням усіх напрямків бізнесу, включаючи права на телебачення, права на маркетинг та трансфери гравців. Натомість, згідно з договором, “Newport зобов’язується надавати “Динамо” необхідне фінансування, щоб команда була конкурентоспроможною та змогла досягти високих результатів у спорті”, – йдеться в пості Асоціації.