Керівництво митниці за копійки здало самому собі будинки в Конча-Заспі в оренду

14 октября 2019, 11:47
Колишні топ-керівники митниці орендують коштовну нерухомість в реабілітаційниму центрі «Конча-Заспа» Державної митної служби під Києвом, який будувався для оздоровлення та відпочинку рядових співробітників.

За рік на огородженій території звели 28 будинків – 9 дерев’яних та 19 цегляних, підстанцію та свердловину. Загальна вартість робіт – понад 19 млн.грн.

Формально земля і нерухомість на ній у власності Профспілки працівників митних органів України. ЇЇ голова – Ігор Тимофєєв, орендує тут до 2026 року двоповерховий будинок. В місяць оренда йому офіційно коштує трохи більше чотирьох тисяч гривень.

Двоповерховий будинок з темного дерева зі скляною терасою та окремим паркінгом за 4 380 грн./місяць за документами орендує колишній головний інспектор Київської регіональної митниці Олег Суршко. Договір оренди підписано до 2033 року.

Схожий двоповерховий котедж з темного дерева та паркінгом, за документами, орендує теж до 2033 року і теж за скромні 4 360 грн/місяць Геннадій Романенко. Він до 2014-го року був начальником Київської регіональної митниці, потім радником Романа Насірова.

Романенко був фігурантом журналістського розслідування «Наші гроші з Денисом Бігусом» про коштовні маєтки топ-митників, коли .

ЗМІ називають Романенка – кумом «господаря митниці» часів Януковича Ігоря Калєтніка.

П’ятикімнатний двоповерховий дерев’яний котедж на 178 квадратних метрів з меблями, сантехнікою та навіть постіллю і посудом у 2016 році орендував колишній голова Державної фіскальної служби Роман Насіров. У його розпорядженні будинок до 2033 року, ціна – 6 770 грн на місяць. При цьому, у декларації Насірова за 2018 рік є і дорога нерухомість, і авто бізнес-класу, і мільйонні рахунки.

Також має довготривалу оренду в «Конча-Заспі» і колишній голова митниці та віце-спікер Верховної ради Ігор Калеєнік, якому інкримінували протягування диктаторських законів 16 січня.Договір оренди між профспілкою митників і Калєтніком підписано 15 лютого 2011-го року. Буквально одразу ж сторони погодили ще один важливий документ. Заявою на реконструкцію та ремонт орендованого будинку Калєтнік попросив буквально перебудувати будинок. Капітальний ремонт йому погодили.

Інвестування в орендоване у держави майно – класична схема виведення нерухомості у приватну власність, яку раніше вже використав, наприклад, колишній перший заступник генпрокурора Віктора Пшонки, а нині нардеп Ренат Кузьмін на території комплексу відпочинку «Пуща-Водиця» Державного управління справами.

Калєтнік тримав зв’язок з передвиборчим штабом кандидата в президенти Володимира Зеленського через свого колишнього помічника Ігоря Павлюка, який в штабі очолював неофіційну групу «Регіони».