Київрада передала Крючкову більше гектара в Конча-Заспі для обслуговування трьох будок

24 декабря 2019, 09:03
Київрада прийняла рішення про передачу ТОВ «Старбілд» земельної ділянки для обслуговування об’єктів рекреаційного призначення на вул. Лісничій, 2 у Голосіївському районі Києва. За відповідне рішення на засіданні 19 грудня проголосувало 65 депутатів.

Йдеться про три споруди площею по 8,7 кв м кожна, право власності на які «Старбілд» оформив у 2013 році.

Зауважимо, що Голосіївське управління столичної Нацполіції розслідувало кримінальне провадження щодо самовільного зайняття ділянки на вул. Лісничій, 2, самовільного будівництва та підробки документів.

Як вказувало слідство, «Старбілд», не маючи жодних оформлених прав на ділянку по вул. Лісничій, 2, у 2013 році отримав декларацію про готовність до експлуатації спортивно-оздоровчого комплексу (три споруди по 8,7 кв м кожна). При цьому у декларацію внесли недостовірні відомості, зокрема, про інженера з технічного нагляду, якого слідчі у березні допитали і встановили, що жодних робіт на вул. Лісничій, 2 він не здійснював і ніколи там навіть не був.

Крім того, було встановлено, що договір оренди, на який посилався «Старбілд» у декларації про початок будівельних робіт, був укладений Київрадою з ТОВ «Еколайнбілд» у 2008 році і через кілька років був розірваний за рішенням суду.

17 квітня суд наклав арешт на вказані будівлі. Однак 20 листопада він був скасований, оскільки 27 вересня слідчий Грабчук О. А. закрив це кримінальне провадження.

Засновниками ТОВ «Старбілд» є Олександр Ємельянов та Володимир Кульбаба. При цьому кінцевими бенефіціарними власниками фірми значаться Кульбаба та Леонід Крючков.

Леонід Крючков веде бізнес у державних портах з оточенням начальника Департаменту захисту економіки Нацполіції Ігоря Купранця.

Леонід Крючков був помічником нардепа Вадима Столара у 2010-2012 рр. У 2019 році він балотувався до парламенту за списками ОПЗЖ.

Леонід Крючков до 2016 року був заступником директора ДП «Укрінмаш» з концерну «Укроборонпром». Його брат Дмитро Крючков Дмитро Крючков є фігурантом справи НАБУ щодо розкрадань на «Запоріжжіобленерго». У квітні 2018 року Дмитра Крючкова затримали у Німеччині. У квітні 2019 року його екстрадували в Україну, після чого він був арештований. Однак, після внесення 7 млен грн застави він вийшов із СІЗО.

Після Майдану Дмитро і Леонід Крючкови були долучені до різних схем у енергетиці завдяки рекомендації Ігоря Кононенка, повідомляв тодішній голова НКРЕКП Дмитро Вовк. Після двох років співпраці Крючкови були відсторонені від енергосектору.

Раніше журналісти «Схем» оприлюднили записи телефонних розмов, де люди, чиї голоси схожі на голоси Дмитра Крючкова та Ігоря Кононенка, а також братів-бізнесменів Ігоря і Григорія Суркісів та інших осіб, обговорюють спільні інтереси в енергетичному бізнесі та оборудки з обленерго.

Зауважимо, що ділянка по вул. Лісничій, 2 знаходиться неподалік від тренувальної бази ФК «Динамо», президентом якого є Ігор Суркіс.