НАБУ и САП перекидываются делом о Роттердам+

30 января 2021, 15:05
Генеральный Прокурор немного устала наблюдать, как НАБУ и САП играют в пинг-понг делом о Роттердам+, примерно раз в пол часа открывая его, закрывая, ни хрена не расследуя и обвиняя в этом всех вокруг, кроме себя.

По их логике, там, где им нужно, Венедиктова не просто должна, а обязана нарушать закон, чтобы прикрыть бардак, который они возвели вокруг этой истории.

Ну окей, ниже позиция Генерального Прокурора, рекомендую.

Напомню, что она за свои слова и действия отвечает перед парламентом.

А все, кто "имеют мнение"- ничем не перед кем не отвечают.

Вважаю за необхідне висловити свою особисту позицію як Генерального прокурора щодо так званого кримінального провадження «Роттердам+» і статусу цієї справи на сьогоднішній день. 

Процесуально-судова хронологія виглядає таким чином:

27 серпня 2020 року прокурор САП Пономаренко В.П. своєю постановою закрив кримінальне провадження №52017000000000209 на підставі п.3 ч.1 ст.284 КПК України. 

24 вересня 2020 року за скаргою адвоката Чумака В.В. на закриття цього провадження суддя ВАКС Широка К.Ю. відмовила в задоволенні скарги, тобто постанову прокурора Пономаренка В.П. не скасувала. Рішення набрало законної сили 17 листопада 2020 року.

27 жовтня 2020 року ухвалою судді ВАКС Олійник О.В. задоволено скаргу потерпілої сторони, а точніше "Нікопольського заводу феросплавів", про закриття все того ж кримінального проваждення. Таким чином постанова прокурора Пономаренка В.П. була скасована. Рішення набрало законної сили 18 листопада 2020 року. 

11 листопада 2020 року детективи НАБУ Самойленко М.В. та Романюк М.О. звернулись до ВАКС із заявою про відвід прокурора САП Пономаренка В.П. В результаті, суддя Мойсак С.М. відмовив детективам НАБУ і, тим самим, прокурор, процесуальні дії якого ставилися під сумнів, продовжив здійснювати процесуальне керівництво в цій складній справі. 

21 січня 2021 року прокурор САП Пономаренко В.П. своєю постановою вже в другий раз закрив це ж кримінальне провадження на підставі п.3 ч.1 ст.284 КПК України.

25 січня  2021 року адвокати потерпілої  сторони, а саме "Нікопольського заводу феросплавів", за участю детективів НАБУ Самойленко М.В. та Романюк М.О. звернулись із заявою до ВАКС про відвід прокурора Пономаренка В.П. Вже інша суддя ВАКС Михайленко В.В. відмовила в задоволенні цієї заяви.
 
Я не втомлююсь наполягати на тому, що кримінальний процес - це низка справедливих та однозначних процесуальних дій, які часто призводять до позбавлення волі, якою так дорожить кожна без винятку людина. Місія Генерального прокурора полягає в щоденному захисті законних інтересів всіх учасників цього процесу. Представлення публічного обвинувачення в суді не вкладається в поняття «популярно» чи ні, «вигідно» чи ні, «з‘являться в Фейсбуці лайки» чи ні, «похвалять» чи ні – рішення прокурора мають базуватись на беззаперечних доказах, які законно зібрані в справі. 

Діям прокурора САП Пономаренка В.П. суд надав оцінку двічі. І не Печерський районний або Окружний адміністративний, про рішення яких так часто люблять сперечатись, а ВАКС, той самий ВАКС, рішення якого не прийнято критично оцінювати, хоч це поняття і не вписується в межі правової дискусії.

Генеральний прокурор не має і не буде працювати суддею апеляційної палати ВАКС в питанні відводу прокурора в тій чи іншій справі вже після того, як компетентний суд відповідні заяви розглянув.

Єдине, чого не вистачає в публічних висловлюваннях окремих співробітників правоохоронних органів – це ПРАВДИ. Справа, що встигла стати скандальною, відома як «Роттердам+», була зареєстрована в ЄРДР 24.03.2017 року, а сьогодні за вікном - 2021 рік. Я закликаю всіх без винятку учасників процесу –пояснити аудиторії причину, на підставі якої, власне, у вашому розпорядженні залишилось 0 або 1, або 2, або скільки ДНІВ? Тих самих днів, необхідних для ефективного розслідування. За декілька місяців до закінчення цього строку нікому і в голову не прийшло замислитись про наслідки? Випадково або спеціально не прийшло?