Окружний суд скасував припис ДАБІ, яким забудовнику Протасового Яру зупиняли роботи

23 сентября 2019, 09:35
Суд визнав протиправними і скасував приписи про про зупинення підготовчих та будівельних робіт по вул. Миколи Амосова, які Департамент Державної архітектурно-будівельної інспекції у місті Києві видав ТОВ «Дайтона Груп», ТОВ «Будівельна компанія «Індбуд» і ТОВ «Архітектурне Бюро «Алюр» 8 травня цього року.

Про це свідчить рішення Окружного адмінсуду м. Києва від 16 вересня.

На місці зеленої зони у Протасовому яру Дайтона Груп будує ЖК Tourbillon

Головний інспектор будівельного нагляду столичної ДАБІ у ході перевірки встановив, що проектна документація з будівництва «житлово-офісно-торговельного комплексу з готелем та паркінгом» по вул. Миколи Амосова розроблена з порушення вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, стандартів і правил та з відхиленням від вихідних даних.

Зокрема, у проекті забудови:

  • не витримано гранично допустиму висоту об’єкту: у містобудівних умова та обмеженнях – 73,5 м, а у проектній документації – 99 м;
  • не забезпечено нормативні місця в загальноосвітніх навчальних закладах;
  • не надано погодження проектних рішень від Мінкультури, КП «Спеціалізованого управління протизсувних підземних робіт», КП «Київавтодор»;
  • не надано погодження щодо висотності з Державіаслужбою України.

Інспектор склав припис про усунення вказаних порушень і зупинив усі роботи на об’єкті. Крім того, фірму «Алюр», яка розробляла проектну документацію, оштрафували на 173 тис грн.

«Дайтона Груп», «Індбуд» і «Алюр» одразу оскаржили приписи ДАБІ. І 16 вересня ОАСК їхній позов задовольнив, дійшовши висновку про відсутність порушень, які були викладені інспектором ДАБІ.

Суддя Віталій Амельохін вважає відсутнім факт не дотримання гранично допустимої висоти комплексу з трьох висотних будинків, посилаючись на наявність Висновку експертного будівельно-технічного дослідження від ТОВ «Київська незалежна судово-експертна установа» стосовно відповідності проекту вимогам МУО в частині висоти. Також суд послався на погодження Мінрегіоном відхилень від нормативів та науковий звіт ДУ «Інститут громадського здоров’я ім. О.М. Марзєєва» щодо відповідності вимогам санітарного законодавства.

Щодо незабезпечення місць у загальноосвітніх навчальних закладах суд вказав, що поруч вже є дві школи і це – зараховується забудовнику як виконана вимога.

Щодо погодження від Мінкультури суд зазначив, що історико-містобудівне обґрунтування забудовнику погодив Департамент культури КМДА. А Мінкульт з 1 січня цього року більше ІМО не погоджує.

На думку суду, проблем з рештою погоджень у забудовника теж немає.

Нагадаємо, у червні цього року кияни оголосили безстрокову акцію проти забудови ділянки 2,79 га по вул. М.Амосова у Протасовому Яру. У цьому році забудовник розпочав вирубку дерев на території, встановивши бетонний паркан.

Забудова території у Протасовому Яру викликала масові протести, що супроводжуються сутичками і перекриттям доріг.

Замовником будівництва є дніпровське ТОВ «Дайтона Груп», генпідрядник – ТОВ «БК «Інбуд», ген проектувальник – ТОВ «АБ «Алюр».

Засновниками «Дайтона Груп» є ТОВ «Алюр Девелопмент» і ТОВ «Будінвест-Капітал». Власниками «Алюр Девелопмент» значаться Анатолій Бродський, Андрій Орлов, Дмитро Паланчук і Антон Труш, а «Будінвест-Капітал» – Віктор Угрин та Володимир Ясько.

Володимир Ясько є директором і засновником ряду підприємств керівника Дніпропетровської організації партії «УКРОП» Геннадія Корбана і його сім’ї. Зокрема, Корбан і Ясько є засновниками ТОВ «Перша корпоративна група», Корбан є засновником, а Ясько директором ТОВ «Інтенсив Ресурс».

Крім того, підписантом ТОВ «Дайтона Груп» є Наталія Новикова. Вона також є керівником Житлово-будівельного кооперативу «Джерело» (Київська обл.), співзасновником якого, за даними YouControl, був Геннадій Корбан.