Що від нас ховають у “Кончі-Заспі”?

18 октября 2019, 22:48
“Тут є впорядкований лісопарк з місцями для екологічного відпочинку, оздоровчими стежками загальною довжиною понад 6000 метрів, лугами з реліктовими рослинами, хвойними, листяними деревами, серед яких є унікальні дуби”, — повідомляють у ДУС.

Будинок відпочинку “Конча-Заспа” Державного управління справами — одна з 12-ти державних резиденцій президента. Тут — не одне приміщення, як можна подумати з назви. На офіційному сайті ДУС та у відповіді на наш офіційний запит читаємо: на території будинку відпочинку сьогодні розташовані 71 дачний будинок та 4 пансіонати на 145 номерів. Загальна територія комплексу — 134,08 гектара. Ця територія — майже рай посеред соснового лісу.

“Тут є впорядкований лісопарк з місцями для екологічного відпочинку, оздоровчими стежками загальною довжиною понад 6000 метрів, лугами з реліктовими рослинами, хвойними, листяними деревами, серед яких є унікальні дуби”, — повідомляють у ДУС.

Усе це розташовано в мальовничому сосновому лісі неподалік Києва. До Революції Гідності, за височезним парканом, яким загороджена вся територія цього відпочинкового комплексу, жили зовсім не пересічні “відпочивальники”.

За інформацією українських ЗМІ, тут, уклавши договір оренди (!) майна, побудували собі будинки ексміністри часів Януковича (Раїса Богатирьова й Дмитро Табачник), очільники Управління державної охорони, другий президент Леонід Кучма, колишній генпрокурор Святослав Піскун та ще багатенько інших прокурорів, суддів та представників СБУ...

Після Майдану чиновники пообіцяли зробити “Кончу-Заспу” відкритою для всіх охочих. І, як переконують “Експрес” головні “завгоспи” президента, — не просто пообіцяли, а й виконали обіцянку.

“Відповідно до п. 1 “Розпорядження керівника Державного управління справами від 18 червня 2019 року No120 “Про затвердження Порядку надання приміщень та користування ними в будинку відпочинку “Конча-Заспа” Державного управління справами” запроваджено правовий механізм, який дозволяє громадянам України, іноземцям, особам без громадянства, а також юридичним особам користуватися приміщеннями в будинку відпочинку”, — каже нам у відповіді на офіційний запит заступник керівника ДУС Сергій Прилипко.

Користуватись будинком 30 днів і більше, як йдеться у відповіді на наш запит, можна на підставі укладеного договору користування, а якщо термін оренди — до 30 днів, то потрібно повністю оплатити вартість користування будинком.

Те, що громадянин України може орендувати в “Кончі-Заспі” будинок, у відповіді на запит газети “Експрес” підтверджує і директор цього підприємства Віктор Буличенко. Тож я вирішила перевірити гостинність держслужбовців та замовити оренду одного з 71 дачного будиночка в “Кончі-Заспі”.

...Їду в БВ “Конча-Заспа”, адреса якого Столичне шосе, 24 кілометр. Йду кільканадцять метрів попри височезний паркан. Жодних вказівників, які б інформували про супердоступний для українців будинок відпочинку, немає.

Нарешті — центральні ворота. Цікавий факт. При вході до кожного державного об’єкта переважно є таблиця з інформацією про державну установу й те, кому вона підпорядковується. А тут — жодної. Стукаю у ворота. На зустріч мені виходить двоє чоловіків у формі з автоматами.

— Добрий день. А ви хто? — питаю.

— А ви хто?

— Я — громадянка України, яка хоче взяти в оренду один із будиночків відпочинку, — кажу.

Охоронці сміються.

— А що смішного? От мені ваше керівництво каже, що так можна.

— Нічим вам не можемо допомогти й на територію теж впустити не можемо, — відповідають.

У цей час до воріт під’їздить легковий автомобіль. Один охоронець лишається пильнувати мене, інший перевіряє машину на наявність... вибухівки.

— А це ви так ретельно звичайних громадян України охороняєте? — питаю в чоловіків. Вони ж пояснюють, що розмовляти зі мною їм заборонено.

Це — вхід до “Конча-Заспи”. Утім далеко не всіх сюди запрошують.

Повернувшись у редакцію, телефоную до Будинку відпочинку. Там мені кажуть, що не знають, чи тепер у них є вільні будиночки для оренди. А директор БВ пан Буличенко не знає, скільки українців цьогоріч скористалися своїм правом на оренду тут майна. “...Будинок відпочинку “Конча-Заспа” не відслідковує такої інформації”, — пише у відповіді на запит Віктор Буличенко. Цікаво, як же тоді підприємство веде фінансову звітність, адже оренда будинків не безплатна.

Я вирішила також проаналізувати закупівлі БВ “Конча-Заспа” на офіційному сайті держзакупівель ProZorro та транскрипції їхніх проплат у пошуково-аналітичній системі. Витрачаються тут і на вивезення твердих побутових відходів, комунальні послуги, телефонний зв’язок, ямковий ремонт доріг, оренду автомобілів з водієм, закупівлю для працівників проїзних квитків на метро, послуги з ремонту садової та поливальної техніки, проведення лабораторних досліджень води, видалення аварійних дерев...

Охороняє цю територію (відповідно до Указу Президента України “Про охорону важливих державних об’єктів” від 13 січня 2006 року No3) Управління державної охорони України.

Цікаво, що директор “Кончі-Заспи” запевнив нас: будинок відпочинку “не отримує з державного бюджету України видатків на утримання майна, переданого йому в оперативне управління. Останнє утримується за рахунок власних надходжень від його діяльності з надання у користування приміщень”.

А в ДУС, якому підпорядковується Будинок відпочинку, у відповіді кажуть так: “Інформуємо, що у 2019 році за бюджетною програмою Державного управління справами “Фінансова підтримка санаторно-курортних закладів та закладів оздоровлення” для забезпечення функціонування Будинку відпочинку передбачено 42 931,8 тисячі гривень, у тому числі за загальним фондом державного бюджету — 2991,7 тисячі гривень, за спеціальним фондом (власні надходження бюджетних установ) — 39 940,1 тисячі гривень”.

...А я все ж не полишаю надії скористатись своїм правом на оренду будиночка в “Кончі-Заспі”.