Сьогодні загинув екс-міністр АПК Тарас Кутовий

22 октября 2019, 22:13
Кажуть, про померлих поганого не розповідають, але я так не вважаю, бо коли усі потвори починаючи від Гройсмана дифірамби співають, то я вважаю за необхідне повідати людям правду.

Сьогодні загинув екс-міністр АПК Тарас Кутовий (Taras Kutovyi). Рідкісна потвора, яка на відповідальній посаді розвинула небачену за розмахом корупцію. При цьому, як справжній депутат від БПП, дуже любив вдягати вишиванки і розповідати, як сильно воно любить Україну.

З власного досвіду можу сказати одне.

Восени 2017 року #Кутовий почав шантажувати одного з виробників алкогольних напоїв і блокував поставки спирту на його підприємства, тому що власник (на відміну від усіх інших) відмовився платити йому данину.

Чому погодились усі інші? Тому що 50-60% цього ринку знаходиться у тіні й усі собі вільно випускають на одну акцизну марку по п’ять пляшок горілки - є з чого ті хабарі заносити.

А от власник, про якого йде мова, має принципову позицію щодо корупціонерів, до того ж має відкриті лінії кредитування в міжнародних банках, тож уся бухгалтерія та виробництво абсолютно прозорі, й кожного року проводиться повний аудит.

Короче кажучи, звернувся він до мене, бо ми були знайомі, і поїхали разом в НАБУ. Відбулася зустріч із керівництвом й оперативне супроводження справи було покладено на старшого детектива Болгова. Мене планувалося представити міністру у якості довіреної особи власника заводу і саме я мав передати перший транш у розмірі 0,5млн.$ Кутовому чи одному з його заступників.

Проте на жаль сталося так, що детектив Болгов виявився продажною сволотою і операція була зірвана - на жаль його не вдалося засудити і відправити у буцегарню - тільки звільнити. Й воно ще, падло, судилося там рік чи два із Бюро - намагався поновитися на посаді, але невдало. Кутовий, як ви розумієте, також уникнув відповідальності, бо подальші контакти із ним вже не мали сенсу.

Тепер щодо самої загибелі. Кутовий став літати на гелікоптері нещодавно - з весни цього року. Вибір зробив чудовий - американський Robinson R44 - один з найкращих гелікоптерів у світі, вартість якого у базовій комплектації сягає 600т.$.
Варто відзначити: в умовах своєчасного виконання регламентних робіт, а також тверезості та адекватності пілота R44 є надзвичайно надійним апаратом. Але Кутовий мав дуже обмежений досвід самостійного пілотування, не бажав відпрацювати усю пілотну програму з інструктором, до суворих вимог пілота ставився безвідповідально - мабуть, вважав себе усезнаючим богом... Наслідки вам відомі.

Якщо ви спитаєте, чого він летів з Києва у Полтавську область, то я скажу - державний посадовець під час роботи в Міністерстві АПК накрав собі стільки грошей, що без проблем зміг придбати у власність цілий аграрний холдинг із виробничою базою, технікою та земельним банком у 9000га - на сьогоднішній день це щонайменше 10млн.$

Можливо я помиляюсь, але навряд він відкладав ту суму зі своєї зарплатні. Тож єдине, про що я жалкую у зв’язку із його загибеллю, так це про свою невдалу операцію і те, що усе награбоване майно на десять мільйонів доларів не було і вже не буде конфісковано на користь держави - воно лишиться у спадок родині корупціонера, який ганебно грабував нашу державу і крав гроші з кишень рядових українців. Ось за це мені тільки і шкода.