Суд скасував арешт рахунків підрядника КМДА, якого прокуратура вважає «фіктарем» для розпилу бюджету

6 сентября 2019, 22:52
Суддя Печерського районного суду Києва Сергій Вовк 23 серпня скасував арешт рахунків ТОВ «Капіталстрой», яке отримало замовлень на 46 млн грн. Хоча прокуратура підозрює її фіктивній діяльності, подачі недостовірних тендерних пропозицій та створенні з метою виведення бюджетних коштів.

Арешт на рахунки фірми «Капіталстрой» наклали 19 липня за клопотанням прокурора Генпрокуратури Євгенія Писаренка. На думку слідства, фірма має ознаки фіктивності й створена з метою виведення державних коштів. Слідчі виявили зв’язок «Капіталстрою» з фірмою «Стройкиїв» (нині — «Авто Трек»), яка також має ознаки фіктивності. За їх даними, обидві компанії подавали на торги ідентичні довідки, в яких були зазначені одні й ті ж працівники.

Крім того, слідчі допитали одного з буцімто працівників «Капіталстрою», який запевнив, що навіть не чув про таку фірму. За версією слідства, в компанії немає найманих працівників, про що свідчить її податкова звітність.

Фірма «Капіталстрой» заснована в січні 2019 року. За цей час вона виграла майже 90 державних тендерів й уклала договорів на майже 46 млн грн. Зазвичай закупівлі стосувалися встановлення протипожежного обладнання й систем відеонагляду, здійснення протипожежних заходів. Основним замовником послуг була Київська міська державна адміністрація, з якою «Капіталстрой» уклав договорів на майже 42 млн грн.

Керівником і власником фірми із січня до липня був екс-співробітник Державної служби з надзвичайних ситуацій Максим Шмалько. Судячи з реєстру декларацій, він звільнився з посади провідного фахівця Святошинського районного управління ДСНС України в Києві всередині жовтня 2018 року.

У коментарі Шмалько підтвердив, що не впливав на діяльність фірми, був фактично формальним власником. Справжнього власника фірми Шмалько не назвав.

Сергій Вовк, який ухвалив рішення про зняття арешту з рахунків «Капіталстрой», відомий як суддя, який у 2012 році засудив Юрія Луценка до чотирьох років за ґратами через нібито незаконне святкування Дня міліції в палаці «Україна». Згодом це рішення Європарламент назвав таким, що не відповідає міжнародним стандартам справедливого, прозорого та незалежного судового процесу.

Також суддя Вовк головував у колегії суддів, яка засудила в 2012 році до п’яти років колишнього виконувача обов’язки Міністра оборони Валерія Іващенка. Європейський парламент згодом визнав Іващенка засудженим з політичних мотивів.

Окрім того, в складі колегії у 2011 році Вовк розглядав справу про хабарництво в Державному центрі зайнятості. У директора Володимира Галицького при затриманні вилучили гроші й 30 кілограмів золота на 7 млн грн. Співробітники центру фігурували як співучасники, однак згодом їх визнали винними. Та колегія суддів вирішила повернути їм вилучене майно, зняти арешт з будинків, квартир, автомобілів і коштів на рахунках.

Суддю Вовка намагалися притягнути до кримінальної відповідальності й позбавляли суддівської недоторканності. Зокрема, за версією прокуратури Києва, у 2015 році він незаконно позбавив громадянина права власності на майно. Тоді Сергія Вовка тимчасово відсторонили, однак у 2016 році він повернувся на роботу.

За інформацією «Чесно», у 2015 році Вовк задекларував квартиру на 67 квадратів, однак у попередній декларації цієї квартири не було.

Від «Наших грошей»

Суддя Вовк зняв арешт з суми ПДВ в системі електронного адміністрування податку по ТОВ «Капітал строй», на яку фірма має право зареєструвати податкові накладні.

 В судовому реєстрі не називалася сума податку, що стало одним з аргументі для зняття арешту. Суддя вирішив, що слідством не було встановлено, чи співмірний розмір завданого збитку бюджету арештованим коштам, а тому зняв їх арешт.