«Укртрансгаз» розіграв 230 мільйонів на софт SAP

26 декабря 2019, 11:14
АТ «Укртрансгаз» 20 грудня за результатами тендеру замовило ТОВ «САП Україна» поставку програмного забезпечення та послуги із технічної підтримки програмного забезпечення на 230,25 млн грн.

Про це повідомляється у системі «Прозорро».

Замовили софт на 128,49 млн грн., перелік якого із цінами наведено нижче, і технічну підтримку софту протягом 12 кварталів, або трьох років на 101,76 млн грн. Підтримка коштує 33,92 млн грн. на рік, або 8,48 млн грн. на квартал, або 2,83 млн грн. за місяць.

Найбільше коштів припадає на підвищення рівня софту до SAP S/4HANA Enterprise Management for Professional use (7018652) для 4 тис користувачів по 17 337 грн.

У квітні ТОВ «Нафтогаз Цифрові технології» ПАТ «НАК «Нафтогаз України» замовляло у фірми «САП Україна» софт SAP S/4HANA Enterprise Management for Professional use для 136 користувачів утричі дорожче – по 55 125 грн. Однак це була саме первинна закупівля софту, а не підвищення рівня раніше придбаного софту з доплатою, як в «Укртрансгазу».

Переможна пропозиція була всього на 5% нижчою від очікуваної вартості закупівлі.

Конкурентами були ТОВ «Агелес» і ТОВ «Беной» із дуже вузького кола компаній, які мають партнерські відносини із самою «САП Україна». Це українське представництво німецького виробника софту SAP під керівництвом Максима Матяша, яке уповноважене обирати партнерів на власний розсуд. Наразі в Україні є лише сім таких партнерських фірм, з яких лише чотири беруть участь у держзакупівлях і зазвичай не створюють одне одному справжньої конкурентної боротьби. При цьому в Україні штучно підтримується найменша в Європі кількість партнерів SAP як в абсолютному вимірі, так і в перерахунку на кількість населення (детальніше у тексті «Кілобакси від SAP для України»).

Нагадаємо, з 2018 року «Нафтогаз Цифрові технології» уклав угод із «САП Україна» про софт SAP на 131,47 млн грн. Закупівлі провели за допороговою процедурою, оскільки фірма «Нафтогаз Цифрові технології» не є замовником у розумінні закону «Про публічні закупівлі». Тому умови тендерної документації не можна було оскаржити в АМКУ.

Раніше, у 2016-2017 роках сам «Нафтогаз» чотири рази намагався купити софт SAP, але торги з різних причин відмінялись