Як Тимошенко вилізе з калюжі, в яку сіла з міністром екології

23 июня 2015, 10:00
Для Юлії Тимошенко знову настали складні часи

Окрім майже гарантованого звільнення міністра екології Ігоря Шевченка, який пройшов в уряд за її квотою, їй доведеться якось виправдовуватися перед своїм інвестором екс-регіоналом Олександром Онищенком

Як Тимошенко вилізе з калюжі, в яку сіла з міністром екології

Після завершення епопеї зі скандальною відставкою з посади голови СБУ Валентина Наливайченка нас очікує новий кадровий конфлікт навколо постаті міністра екології Ігоря Шевченка .

Сьогодні радник прем єр-міністра України Данило Лубківський повідомив, що Арсеній Яценюк люб язно звернувся до ВО Батьківщина з проханням розглянути питання про перебування Шевченка на займаній посаді і прийняти відповідальне політичне рішення, яке має бути схвалено парламентською коаліцією.

Враховуючи складні стосунки між Яценюком та Тимошенко, про відставку Шевченка поговорювали давно.

Привід з явився два тижні тому, коли під час пожежі на нафтобазі БРСМ-нафта під Києвом міністр поїхав до Німеччини, а потім дивним чином опинився на Лазурному узбережжі у Ніцці .

Після цього назад в Україну Шевченко вже летів на чартерному літаку екс - регіонала , нинішнього нардепа від єремеевської Волі Народу Олександра Онищенка (Кадирова).

Шевченко спочатку відмовчувався, але потім все ж таки визнав правдивість цієї історії.

Було важко полетіти. Я знав, що там знаходиться також цей нардеп, і у нього літак знаходиться в Ніцці, подзвонив йому і попросив допомогти. Він погодився, я просто з ним прилетів. Нічого за це не платив ... Ніяких корупційних дій немає , - заявив міністр.

Втім, сам факт того, що він скористався послугою депутата - бізнесмена, який активно працює у сфері компетенції цього міністерства, вже викликає підозри у корупції.

Якби, приміром, міністр оплатив послуги цього перельоту, тоді він міг формально виправдатися, хоча неприємний осад все рівно залишився б...

А так поява Шевченка на одному борту з Онищенком побічно підтвердила інформацію, що давно циркулювала кулуарами Верховної Ради і днями публічно була озвучена радикалом Олегом Ляшком та народним депутатом від Народного Фронту Тетяною Чорновол, щодо того, що головний еколог країни, який пройшов в уряд за квотою Батьківщини , напряму пов язаний саме з одіозним Онищенком .

За чутками, саме головний коневод України Онищенко - голова Федерації кінного спорту, фінансово допомагав Тимошенко під час парламентської кампанії восени минулого року і за це отримав у своє розпорядження урядову квоту Батьківщини .

До речі, на цьому співробітництво Тимошенко і Онищенка не обмежується.

Днями Тимошенко зареєструвала законопроект Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо здешевлення вартості газу для населення , яким пропонує здешевити вартість газу не для звичайного населення, а для газовидобувних кампаній, для яких пропонує суттєве зменшення рентної ставки.

Варто зазначити, що та ж Чорновол зазначала, що саме на Онищенка одразу після Майдану були переписані активи газовидобувних компаній, які раніше пов язували з сімє ю Януковича.

Як би там не було, але нинішня ситуація зі звільненням Ігоря Шевченка напряму б є по Юлії Тимошенко та її прем єрським амбіціям.

Зараз вийшла ситуація при якій Тимошенко зазнає як репутаційних так і внітрушньополітичних ударів.

По-перше , відставка Шевченка в очах громадськості знову свідчитиме про політичну неохайність Юлії Володимирівни, яка не змогла впоратися навіть з одним-єдиним міністром.

Що вже говорити про бажання Тимошенко стати головою уряду.

По-друге, незрозуміло, чи зможе Тимошенко зберегти за собою квоту в уряді після майже невідворотної відставки міністра екології. Подейкують, що на цю посаду поклав око Ляшко, який останнім часом знову знаходиться в орбіті дніпропетровського олігарха Ігоря Коломойського.

І нарешті, по-третє , не зрозуміло, чи зможе вона залагодити свої внутрішні домовленості з Онищенком, який, вочевидь, логічно вважає, що хто гроші платить, той і дівчину танцює, і має повне право або вимагати залишити Шевченка на посаді, або повернути йому витрачені інвестиції. Тимошенко ж в нинішній ситуації не може ані гарантувати перше, ані забезпечити друге.