За виготовлення електронних паспортів беруться комбінатори з темним минулим

10 декабря 2019, 11:03
Зеленський та його команда декларують «цифрову Україну» як один із власних пріоритетів. Діджиталізацію слуги народу оголосили мало не панацеєю – від черг, корупції та бюрократії. Та хто зрештою зароблятиме на цьому надважливому напрямку?

Міністр цифрової трансформації України Михайло Федорів ще пів року тому оголосив розв'язання питання цифрової ідентифікації українців одним з пріоритетних напрямів на 2019 рік.

А оскільки цей масштабний проєкт потребує чималих грошей, група українських компаній INDUSTRIAL INNOVATION GROUP запропонувала допомогу у виготовленні, зокрема, id-карток.

Михайло Федорів ще пів року тому оголосив питання цифрової ідентифікації одним з пріоритетних напрямів

Утім, виявилось, що ці картки насправді вже давно й успішно друкуються державним підприємством «Поліграфкомбінат Україна».

«З самого початку ця картка містить захищений контейнер для запису ЕЦП, тобто це електронний цифровий підпис. Ба більше, з огляду на те, що ця картка має флеш-пам'ять, ми передбачили перезапис електронного цифрового підпису 5 разів. Це обумовлено законодавством», – розповідає начальник Державного центру персоналізації документів Олексій Занкевич.

Однак з презентації стає зрозуміло, що ці функції плавно можуть перейти від державного підприємства у приватні руки – а саме до загадкової INDUSTRIAL INNOVATION GROUP.