Близько 600 конвертаційних центрів нанесли державі збиток у 4 млрд. грн.

29 апреля 2020, 11:14
У лютому 2020 цього в Україні працювали близько 600 транзитно-конвертаційних центрів, через діяльність яких Держбюджету щомісяця недоотримує близько 4 млрд грн.

За даними документа фірми-схемщики з січня 2019 згенерували близько 75 млрд грн фіктивного податкового кредиту, продавши його компаніям реального сектору економіки, завдяки чому вони змогли сплатити до Держбюджету менші суми.

Наприклад, у Львівській області діяло 40 таких фірм, сума збитків, нанесених ними державі, за цей період склала 453 млн грн, у Київській області 111 підприємств завдали країні близько 1 млрд грн збитків, у самому Києві через 127 фірм-“схемників” держбюджет недоотримав близько 400 млн грн і т.ін. І це тільки за лютий 2020-го.

У виданні зазначають, що без участі топ-податковців ці підприємства працювати б не змогли.

Начальники обласних податкових та Офісу великих платників теж ймовірно задіяні, адже мають необмежений доступ до даних служби, системи електронного адміністрування ПДВ та системи моніторингу критеріїв оцінки ризиків (СМКОР), яка, по ідеї, не повинен пропускати “схемників”.

Без участі топ-податковців ці підприємства працювати б не змогли. А ось конвертаційні компанії, які працювали у березні: