Грішін-Семенченко - фігурант справи про вбивство

27 марта 2021, 20:53
Колишній заступник голови Нацполіції Вячеслав Аброськін стверджує, що він особисто затримував у 1996 році в Севастополі громадянина Костянтина Грішіна, який зараз користується паспортом на ім’я «Семен Семенченко».

Колишній заступник голови Нацполіції Вячеслав Аброськін стверджує, що він особисто затримував у 1996 році в Севастополі громадянина Костянтина Грішіна (підкреслюю – не Грішина й не Гришина, а Грішіна), який зараз користується паспортом на ім’я «Семен Семенченко», незаконно отриманим 12 серпня 2014 року за допомогою нинішнього заступника міністра внутрішніх справ Антона Геращенка.

Мені добре відомо, у зв’язку з чим Аброськін вдягав кайданки на майбутнього народного депутата України – офіціант бару «Оболонь» Грішін був затриманий у кримінальній справі №121618, порушеній 11 січня 2016 року за ознаками ст.93 п.7 КК України за фактом вбивства Максимова Юрія Миколайовича та Кузьменка Валерія Валентиновича. Трупи були знайдені в штольні в районі вулиці Портової в Севастополі, на трупі Максимова було дев’ять колото-різаних ран, на голові – поліетиленовий пакунок, руки зв’язані дротом. На трупі Кузьменка виявлені два вогнепальних поранення.

Фабула справи була дуже проста: Грішін влаштував виготовлення «самопальної» горілки, яку потім продавав через бар, де він працював. А Максимов і Кузьменко возили Грішіну крадений спирт з Кіровограда та зберігали в цій самі штольні. Під час грошових розрахунків Максимов і Кузьменко були вбиті компаньйонами, зокрема на джинсах та плащі Грішіна експертиза виявила кров убитих, після чого він був затриманий і арештований. Провівши 8 місяців у СІЗО, Грішін вийшов на волю у зв'язку з амністією, проголошеної з нагоди прийняття Конституції України, отримавши обвинувальний вирок Ленінського районного суду Севастополя – але не за вбивство, а лише за приховування особливо тяжкого злочину. Бо в ході слідства не було доведено, що він особисто вбивав – Грішін стверджував, що лише зв’язував жертвам руки. 

У наступному Грішін, дійсно, як розповідає Аброськін, втік у Росію, але це було пов'язано вже з іншим злочином, і не в 1999-2000 роках, як каже екс-заступник голови Нацполіції, а в 2002-2005 роках, коли «легендарний комбат» був оголошений у всеукраїнський розшук.

Тим не менш, хотілося б, щоби Аброськін пояснив, а як так трапилось, що в оперативно-обліковій картотеці Національної поліції відсутня інформація про притягнення до кримінальної відповідальності, засудження та оголошення в розшук найвідомішого українського шахрая? Більш того, там немає інформації навіть про засудженні вироком усе того ж Ленінського районного суду Севастополя в 2009 році за розбій молодшого брата Грішіна (щоправда, у паспорті молодший брат записаний як «Гришин»)? – Невже Аброськіну невідомо, що картотека була зачищена?
 
Нині Грішін-Семенченко під вартою за створення незаконного збройного формування та контрабанду військової техніки, але на свободі перебуває його подільник, який займався, у тому числі, вилученням інформації з оперативно-облікової картотеки Нацполіції та підробкою документів про те, що народний депутат України Семен Семенченко ніколи не мав конфлікти з законом. Це – депутат Київської обласної ради Роман Сергійович Титикало, який здійснює юридичний супровід діяльності злочинного угруповання Грішіна-Семенченка.

Довідка, отримана депутатом Київської обласної ради Романом Титикалом, який здійснює юридичний супровід діяльності організованого злочинного угруповання Грішіна-Семенченка, після «зачистки» оперативно-облікової картотеки Нацполіції, про те, що Грішін (він же ж Грішин, він же ж Гришин, він же ж Семен Семенченко) чистий перед законом, як сльоза немовляти. Цю довідку активно поширював народний експерт з усіх питань Бутусов, який заробляє на піар-супроводі організованого злочинного угруповання Грішіна-Семенченка.