Чи вбиває ультрафіолет коронавірус?

19 июня 2020, 14:53
Дослідження на тему впливу УФ-випромінювання на вірус COVID-19 та його стійкість на даний час дуже мало. Але відомо що медзаклади використовують УФ-лампи для дезінфекції лікарняних приміщень.

Вчені дивляться на попередній досвід з іншими штампами коронавірусу, наприклад, SARS і MERS. На основі цього попереднього досвіду можна сказати, що ультрафіолетове випромінювання може підірвати вірус. Звідси, можна сказати, що УФ має подібний вплив і на штамп COVID-19.

Дослідження Nature показало, що певний спектр ультрафіолетового світла "ефективно вбиває бактерії без шкоди для шкіри ссавців". Причиною цьому є те, що через високої абсорбції в біологічних матеріалах, ультрафіолетове світло не може проникнути навіть через зовнішні шари шкіри або очей людини. Однак, оскільки бактерії і віруси мають мікроскопічні або менші розміри, довгий УФ-промінь може проникати і «відключати», не завдаючи шкоди людям.

Але запам’ятайте! Ні в якому разі не потрібно дезинфікувати руки прямим світлом під ультрафіолетовою лампою! УФ-випромінювання може зашкодити вашому ДНК, та викликати рак шкіри або катаракту очей. Ультрафіолет знезаражувати виключно порожні приміщення, тому не нехтуйте своїм здоров’ям.