Нові ПДР: знизять швидкість руху і змінять порядок проїзду перехресть

2 октября 2015, 15:16
Проектом закону «Про дорожній рух та його безпеку» пропонується ввести в ПДР нові терміни, обмежити швидкість руху в населених пунктах, запровадити європейські правила проїзду перехресть, установити нові права й обов’язки для пішоходів і велосипедистів.

Проектом закону Про дорожній рух та його безпеку пропонується ввести в ПДР нові терміни, обмежити швидкість руху в населених пунктах, запровадити європейські правила проїзду перехресть, установити нові права й обов язки для пішоходів і велосипедистів. Крім того, авторами проекту також пропонується повернутися до практики проходження обов язкових медоглядів і техоглядів, змінити правила реєстрації/перереєстрації та визначити підстави для евакуації автомобілів.

Швидкість Руху

На дорогах у межах населених пунктів, які мають не більше однієї смуги для руху в кожному напрямку, за відсутності тротуарів, узбіч і велосипедних доріжок, що робить неможливим рух пішоходів і велосипедистів за межами проїжджої частини дороги, рух транспортних засобів дозволяється зі швидкістю не більше 40 км/год.

За межами населених пунктів обмежується швидкість руху автомобілів, які не обладнані ременями безпеки для водія і всіх пасажирів, а також транспортним засобам, якими керують водії зі стажем до 1 року не більше 90 км/год (нині водії зі стажем до 2 років можуть їздити зі швидкістю не більше 70 км/год).

Проїзд Перехресть

Уточнюється порядок проїзду нерегульованих Т-подібних перехресть: На Т-подібних перехрестях, що утворені двома дорогами з покриттям або двома дорогами без покриття, водій транспортного засобу, що наближається до перехрестя по прямій дорозі, має перевагу в русі перед транспортними засобами, що наближаються по прилеглій дорозі, якщо інший порядок руху не визначено знаками пріоритету.

Уточнюється порядок проїзду перехресть з круговим рухом: На перехрестях з круговим рухом водій транспортного засобу, що рухається по колу, має перевагу перед транспортними засобами, що наближаються до перехрестя з інших напрямків, якщо інший порядок руху не визначено за допомогою дорожніх знаків пріоритету.

Терміни

Агресивне управління: поведінка водія під час руху транспортного засобу, яка створює небезпеку для інших учасників дорожнього руху, провокує їх на поведінку не у відповідності з вимогами цього Закону:

 • різке гальмування і маневрування
 • неодноразова і часта зміна смуги руху
 • умисне недотримання безпечного інтервалу або дистанції
 • перешкоджання обгону
 • випередження по узбіччю
 • безпідставне використання звукового сигналу
 • використання образливих жестів і вигуків по відношенню до інших учасників дорожнього руху або посадових осіб органів державної влади, що забезпечують контроль за дорожнім рухом

Перехрестя з обмеженою оглядовістю: перехрестя, де видимість перехрещуваної дороги (проїзної частини) в сторону, з якої можлива поява транспортних засобів, що становить менше 100 м із-за особливостей геометрії перетину доріг (проїжджих частин), придорожні інженерні споруди, насадження та інші об єкти , а також транспортні засоби.

Права Та Обов язки Пішоходів Та Велосипедистів

Додаткові вимоги до пішоходів.

Їм забороняється:

 1. Виходити на нерегульований пішохідний перехід в темний час доби при відсутності зовнішнього освітлення на дорозі або під час ожеледиці безпосередньо перед транспортним засобом, що наближається
 2. При русі по проїзній частині дороги, її переходу, а також переходу залізничних колій користуватися предметами, що обмежують слуховий і візуальних контроль за дорожнім рухом
 3. У темну пору доби або в умовах недостатньої видимості знаходитися в межах проїзної частини (в тому числі на пішохідному переході) або на узбіччі без світлоповертаючих елементів на одязі.

Додаткові вимоги до велосипедистів, вони зобов язані:

 1. При русі по дорогах загального користування бути в застебнутих велосипедних шоломах
 2. Мати при собі документ, що посвідчує особу

Велосипедистам забороняється:

 1. Керувати велосипедом з несправним гальмом, звуковим сигналом, а в темну пору доби та в умовах недостатньої видимості з виключеною фарою і (або) заднім миготливим червоним ліхтарем, а також без світлоповертального елемента на одязі
 2. Керувати велосипедом у нетверезому стані, під дією наркотичних або лікарських препаратів, які впливають на здатність до керування
 3. Під час руху користуватися засобами зв язку, тримаючи їх у руці.

Медогляди

Автори вищезгаданого проекту пропонують повернутися до практики проведення обов язкових медоглядів водіїв.

Зокрема, визначено такі терміни періодичних медичних оглядів водіїв:

 • у віці до 55 років (включно) один раз на 10 років
 • у віці від 56 до 75 років (включно) один раз на 3 роки
 • у віці 76 років і старше один раз на рік.

Водії, яких притягнуто до відповідальності за керування в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп яніння або під дією лікарських препаратів, але при цьому не позбавили права керування, проходять медогляди 2 рази на рік протягом 3 років після виявлення доведеного факту їзди напідпитку.

Техогляди

Пропонується також повернутися до практики проходження техоглядів для всіх видів транспортних засобів, у тому числі і для приватних машин.

Зокрема вводиться порядок перевірки придатності транспортних засобів до безпечної експлуатації. Її здійснюватимуть суб єкти господарювання, які мають відповідне обладнання.

Періодичність таких перевірок складає:

 • для автобусів через 1 після першої реєстрації щорічно
 • для автотранспорту, що перевозить небезпечні вантажі, перед початком використання для перевезення визначених небезпечних вантажів і далі щорічно
 • для таксі, машин швидкої допомоги, а також вантажних автомобілів (незалежно від форми власності) з максимальною допустимою масою понад 3,5 тонни і причепів (напівпричепів) до них через 1 після першої реєстрації і далі щорічно
 • для легкових автомобілів, вантажних автомобілів з максимальною допустимою масою не більше 3,5 тонни, причепів (напівпричепів) до них через 4 роки після першої реєстрації і далі кожні 2 роки

Реєстрація/Перереєстрація ТЗ

Відповідно до законопроекту, спрощується процедура переобладнання транспортних засобів для роботи на газовому паливі. Якщо загальна вага встановленого ГБО не перевищує 100 кг у спорядженому стані внесення змін у реєстраційні документи на транспортний засіб не вимагається, крім випадків, коли на такому транспортному засобі здійснюється виїзд за межі України.

Евакуація ТЗ

Законопроектом також визначено порядок і підстави для примусової евакуації транспортних засобів, як спеціального заходу, спрямованого на забезпечення безперешкодного та безпечного дорожнього руху.

Евакуація здійснюється за відсутності водія в таких випадках:

 • зупинку або стоянку транспортного засобу здійснено з порушенням вимог Правил дорожнього руху, перешкоджає руху інших транспортних засобів або пішоходів і підтверджується належними доказами
 • розташування транспортного засобу унеможливлює роботу снігоприбиральної техніки або спеціальних технічних засобів аварійних служб у надзвичайних ситуаціях.

Автори закону пропонують заборонити встановлення окремих розцінок для примусової евакуації або зберігання транспортних засобів на спеціальних майданчиках чи стоянках.