В Украине хотят ввести новый налог – на этот раз «культурный сбор»

13 мая 2020, 20:15
Таким образом, нардепы от «Слуги народа» предлагают поддержать сферу культуры, креативные индустрии, малый и средний бизнес, туризм в связи с последствиями от введенного правительством карантина.

Вначале депутаты предлагают принять  законопроект №3377 "О внесении изменений в некоторые законодательные акты относительно государственной поддержки сферы культуры, креативных индустрий, туризма, малого и среднего бизнеса в связи с действием ограничительных мероприятий, связанных с распространением коронавирусной болезни (COVID-19)".  Его авторы - скандальные «зеленые» нардепы Евгения Кравчук, Александр Ткаченко, Никита Потураев.

Ранее на странице "Слуга народа" в Facebook было опубликовано видеообращение Евгении Кравчук, в котором нардеп рассказала о законе и  намекнула о планах ввести культурный сбор: "А следующий наш шаг очень важный. Это будет введение единого культурного сбора". 

Фактически, речь идет о новом налоге. Но об этой инициативе пока никаких подробностей кроме этого предложения в видеообращении. Будет ли он таким же «временным» как действующий уже 6 лет военный сбор, также неизвестно.

 

Получилили комментарий по новости от Евгении Кравчук:

"На вашому сайті вийшла новина, де йшлося про нові форми підтримки креативних індустрій:

У статті допущені неточності. Просимо взяти до уваги роз’яснення заступника голови Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики, народного депутата фракції «Слуга Народу» Євгенії Кравчук та доповнити або замінити матеріал.

«Культурний податок» або «Зрада скасовується, пільгова ставка ПДВ застосовується»

«Культурний податок» за кілька годин встиг обрости міфами. Традиційно готова все аргументовано пояснити. Про що саме йде мова?

Під час кризи креативні індустрії є одними з найменш захищених і для них обтяжливо, а часто і неможливо зберігати життєздатність з таким розміром
ПДВ. Для нас важливо, насамперед, допомогти їм вийти з тіні та привабити більшу кількість споживачів. Досягнути цього можна через зниження вартості товарів та послуг, а також через створення нових цікавих проектів.

Вивчивши відповідну Директиву ЄС та провівши низку консультацій з Урядом (окрема подяка за відкритість і готовність підтримати у цьому питанні),
ми вирішили уточнити деякі норми Податкового кодексу, аби застосувати до операцій креативних індустрій пільгові ставки ПДВ 7% та 0%. Переліки цих
операцій наразі уточнюються. 
Таким чином, жодних додаткових податків чи зборів не з’являється.
Навпаки, ці зміни дозволять закладам культури залишити у себе більше
коштів, які можна вкласти у розвиток та зробити свої товари і послуги
доступнішими для людей

Чудово, що маємо в цьому підтримку Володимира Зеленського, Офісу Президента і Уряду".