Великий герб Козакії

21 ноября 2020, 16:08
Після поразки від більшовиків у еміграції опинилося багато представників козацьких спільнот колишньої імперії. Попри різні політичні погляди більшість із них стояла на позиціях незалежності відновлених козацьких Військ, які мали об'єднатися у федеративну державу - Козакію.

Вона мала обіймати території історичного проживання козаків від Чорного моря до Оренбурзьких степів. У 1930 р. Миколою Битинським, у співаторстві з одним із лідерів кубанських козаків Ігнатом Білим, було створено проект великого герба Козакії, що є одним із найкращих зразків української геральдичної спадщини.

В ньому центральне місце займав новостворений загальнокозацький герб: на блакитному полі перехрещено два золоті бунчуки (найстарших козацьких Військ - Запорозького та Донського) та булава (спільний символ всіх козацьких Військ). Навколо розташовано сім історичних гербів окремих козацьких Військ - Донського, Кубанського, Терського, Яїцького, Астраханського, Оренбурзького та Калмицького, з яких і мала складатися Козакія.