4 червня Верховна Рада розглядатиме проект змін до Виборчого кодексу

4 июня 2020, 10:25
У містах з населенням від 15 тис. осіб вибори згідно законопроекту пропонується проводити за пропорційною системою за відкритими списками.

Як повідомляє експерт Бюро стратегічного розвитку Сергій Чаплигін запровадження застави для кандидатів, які йтимуть за мажоритаркою в розмірі 20% від мінімальної зарплатні. Для висуванців за партійними списками застава зменшиться в чотири рази. Так на кожні 10 тис. виборців у містах з більше 90 тис. населення кожній партії на старті виборів доведеться спочатку викласти одну мінімальну зарплатню (зараз 4723 грн), а за мера — близько 1 млн грн.

Посилення ролі депутатських груп (об'єднання позапартійних народних депутатів) у місцевому виборчому процесі. Наразі ці групи можуть формуватися лише для роботи в парламенті. Пропонується розширити їх сферу - депутатські групи зможуть впливати на формування виборчих комісій за умови укладення ними угоди про співпрацю з однією партією.

Пропонується дозволити обласним організаціям партій висувати кандидатів на місцевих міських виборах і подавати кандидатури до складів виборчкомів замість міських і районних організацій, якщо останні відсутні в структурі партії.