Держслужбовцям не можна агітувати в робочий час!!!

12 октября 2020, 08:00
Нині вже тричі мене про це запитали. То й всім напишу, може кому згодиться. Багато_букв але то кодекси/закони, вони такі. Намагалась розшифрувати, як могла.

Отже:

Виборчий кодекс:

Стаття 57

Участь у передвиборній агітації забороняється:

Органам виконавчої влади, органам влади Автономної Республіки Крим та органам місцевого самоврядування, правоохоронним органам і судам, їх посадовим і службовим особам у робочий час (крім випадків, якщо така особа є кандидатом на відповідних виборах).

Розшифровую:

  •  органи виконавчої влади, ОМС, правоохоронні органи та суди НЕ МАЮТЬ ПРАВА агітувати взагалі. На їх сайтах, сторінках, інших джерелах будь-яка агітація заборонена. Не можна використовувати логотипи цих органів чи будь-яку іншу прив'язку для агітації, як за партію, так і - за окремого кандидата.
  •  що стосується працівників цих органів, то їм дозволено агітувати в позаробочий час або, якщо вони самі є кандидатами.

Допис у ФБ під час робочого дня - порушення!

Агітація під час робочої зустрічі, прийому громадян і тд - порушення.
І так далі.

Далі:

Забороняється проведення агітаційних заходів (вичерпний перелік...) під час проведення заходів, організованих органами державної влади, органами влади Автономної Республіки Крим, органами місцевого самоврядування, державними чи комунальними підприємствами, закладами, установами, організаціями.

Розшифровую:

Навіть, якщо ти діючий міський/сільський голова і приїхав перерізати стрічку на відремонтованій за кошти місцевого чи державного бюджету школі, то тобі ЗАБОРОНЕНО казати, що ти знову кандидат і агітувати за тебе голосувати.

Ще трохи:

Стаття 57

Кандидатам на відповідних виборах, які займають посади, у тому числі за сумісництвом, в органах виконавчої влади, органах влади Автономної Республіки Крим та органах місцевого самоврядування, державних, комунальних підприємствах, закладах, установах, організаціях, військових частинах (формуваннях), забороняється залучати для передвиборної агітації або використовувати для будь-якої роботи, пов’язаної з проведенням передвиборної агітації, підлеглих їм осіб, службовий транспорт, зв’язок, устаткування, приміщення, інші об’єкти та ресурси за місцем роботи, а також використовувати службові чи виробничі наради, збори колективу для проведення передвиборної агітації.

Розшифровую:

  •  Їхати на зустріч з виборцями на службовому авто - порушення!
  •  Збирати вчителів чи лікарів "на нараду" і там казати голосувати - порушення!
  •  Проводити зустрічі з виборцями в будь-якому приміщенні, що є в підпорядкуванні ОМС, обл чи райадміністрації - порушення! Хіба, треба підписати договір оренди та оплатити з рахунку виборчого фонду. Друкувати агітки чи текст виступу перед виборцями в своєму робочому кабінеті на робочому принтері - порушення!
  • - Використовувати працівників пресслужби міської ради, щоб вони писали агітматеріали - порушення!

Ну і так:

Стаття 51 Виборчого кодексу

Офіційні повідомлення в період виборчого процесу про дії кандидатів, які є посадовими особами органів державної влади, органів влади Автономної Республіки Крим чи органів місцевого самоврядування, пов’язані з виконанням ними посадових (службових) повноважень не належать до передвиборної агітації. Такі офіційні повідомлення не повинні містити коментарів агітаційного характеру, а також відео-, аудіозаписів, кінозйомок, фотоілюстрацій про дії зазначених осіб як кандидатів.
У таких повідомленнях забороняється згадка про участь у виборах відповідних осіб чи про наміри щодо їхньої діяльності у разі обрання.

Ну, думаю, тут зрозуміло.
Не можна на сайті міської ради виставити статтю про те, що діючий міський голова знову є кандидатом, з його коментарем, закликом підтримати чи висвітленням передвиборчої програми. Ну, і так далі.

‼️ Якщо ви зафіксували агітацію в робочий час серед держслужбовців, то не стримуйте себе і "подаруйте" цій людині догану. Догана до догани і премії нема, а потім й звільнення.

Закон України «Про державну службу»

Стаття 65

Підставою для притягнення державного службовця до дисциплінарної відповідальності є вчинення ним дисциплінарного проступку...

Дисциплінарними проступками є:

... невиконання вимог щодо політичної неупередженості державного службовця;

ЗУ «Про державну службу»

Стаття 10. Політична неупередженість

2. Державний службовець не має права демонструвати свої політичні погляди та вчиняти інші дії або бездіяльність, що у будь-який спосіб можуть засвідчити його особливе ставлення до політичних партій...

3. Державний службовець не має права:

4) залучати, використовуючи своє службове становище, державних службовців, посадових осіб місцевого самоврядування, працівників бюджетної сфери, інших осіб до участі у передвиборній агітації, акціях та заходах, що організовуються політичними партіями;

5) у будь-який інший спосіб використовувати своє службове становище в політичних цілях.

5. Державний службовець не має права організовувати і брати участь у страйках та агітації (крім випадку, якщо він сам кандидат в депутати та пішов у відпустку без збереження заробітної плати).

‼️ Ну і універсальна стаття:

Кодекс України про адміністративні правопорушення

Стаття 212-10.
Порушення обмежень щодо ведення передвиборної агітації, агітації референдуму

Проведення передвиборної агітації особою, участь якої в агітації заборонена законом ... тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від двохсот до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Єдине, не плутайте посадових осіб місцевого самоврядування та держслужбовців.
Та, тим не менше, законодавство забороняє агітацію у робочий час і тим, і тим.

В принципі...

ВСІМ заборонено агітувати у робочий час!
У робочий час треба роботу робити, а не фігнею страждати.