Олег Калініченко: "Першим іде аналіз: проблеми ранжуються, і визначається точка розвитку, бачення куди ми рухаємося. І цей шлях називається стратегією".

5 октября 2020, 18:37
Про бачення розвитку столиці йшлося на форумі «Київ майбутнього», що відбувся в столиці 5 жовтня.

Про бачення розвитку столиці йшлося на форумі «Київ майбутнього», що відбувся в столиці 5 жовтня.

 «Останні 30 років київська влада та ті, хто біля неї, поводяться як окупанти. Витягують з міста все, що можна. Вони не мають ані поваги, ані любові до нашого міста. Усе, що ми бачимо, − точкові ініціативи, які не складаються в цілісну картину», − вважає кандидат на посаду мера Києва Сергій Гусовський.

«На жаль, ми постійно лише реагуємо на ситуацію. Сталася війна − ми рятуємо армію, виникла пандемія − дбаємо про медиків, те саме й у місті: латання дір та ситуативне вирішення проблем… Нам треба навчитися, нарешті, думати наперед! Це якраз про стратегію, яку ми будуємо з командою», − говорить керівник Київського міського центру репродуктивної та перинатальної медицини В’ячеслав Камінський.

Фундаментальними для міста є Стратегія розвитку й новий Генеральний план.

«Першим іде аналіз: проблеми ранжуються, і визначається точка розвитку, бачення куди ми рухаємося. І цей шлях називається стратегією. А зараз ми маємо плани території, які нічим між собою не пов’язані», − коментує теперішній стан справ у столиці Олег Калініченко, приватний підприємець і кандидат у депутати Київради від політичної партії «ЗА МАЙБУТНЄ».

Ще одна ключова проблема − відсутність реального самоврядування, яке для Києва скасували 10 років тому. Як пояснив Сергій Гусовський, зараз у Києві виконавча влада не підпорядковується Київраді. Голова КМДА призначається Президентом, як і голови райдержадміністрацій. Звідси залежність від центральної влади. Виконавчим органам, фактично, байдуже, які рішення приймають у Київраді.

Спікери також наголосили, що сучасний Київ має позбутись радянських рудиментів. Зокрема, Денис Борисенко, кандидат у депутати Київради від політсили, пояснює це на прикладі Троєщини:

«Спальні райони – це застаріле поняття, їх треба перетворювати в міста в місті, смарт-сіті. Наше завдання – щоб люди потягнулись до Троєщини щось зробити, як в Барселоні чи Берліні».

На завершення Сергій Гусовський зазначив: ключова позиція, яка відрізняє команду «ЗА МАЙБУТНЄ», − це досвід і дієвість.

«Ми можемо реалізувати наше бачення Києва як міста сили», − зазначив він.