Вбити Васильків

10 июня 2020, 14:12
Як Засуха з Сабадашом перетворюють тисячолітнє княже місто Васильків у велике село Фастівського району

Два десятиліття поспіль точиться боротьба між славним тисячолітнім княжим містом Васильків на Київщині і очільником одного з самих впливових кланів в столичному регіоні Тетяною Засухою.

Почалася ця історія в нульових коли Тетяна Засуха (на той час народний депутат і дружина голови Київської ОДА) вирішила покарати за довгий язик свого коханця тодішнього Васильківського міського голову Валерія Поповича який полюбляв в бані у колі друзів вихвалятися своїми чоловічими успіхами в інтимних стосунках з Тетяною Володимирівною. Ці чоловічі плітки про пухленькі губки господарки Київщини дійшли до її чоловіка і Анатолій Андрійович декілька годин ганяв з дробовиком за благовірною по Ковалівці де розташований їхній родинний маєток. В результаті декількох пострілів дупа Тетяни Володимирівни була вражена дробом частина якого як згадка про подружню зраду залишилася в сідницях Засухи на все життя. Після цього заходячи до парламенту Тетяна Володимирівна намагалася будь-що уникнути металошукачів бо вони дзвеніли а колеги починали ржати.

Але ж як мітко підмічено людьми: «Мілиє бранятся, только тєшатся». За деякий час помирившись Анатолій і Тетяна Засухи почали карати язикатого казанову.

Тоді в перше в історії України на прохання Засух друг їхньої родини який полюбляв в Ковалівці хильнути чарку, другу , президент України Леонід Кучма підписав Указ про відсторонення від виконання обов’язків Васильківського міського голови Валерія Поповича та призначення на його місце виконуючим обов’язки людину Засух.

Цим Указом президент Кучма на догоду свої друзів-поміщиків витер ноги об місцеве самоврядування і Васильків не стерпів, Васильків повстав. На Банковій з’явилися перші намети протестувальників які вимагали звільнення вже заарештованого на той час мера Поповича і поновлення його на посаді.

За декілька днів вибухнув касетний скандал спричинений оприлюдненням плівок Миколи Мельниченка (уродженець і житель Василькова ) і почалася безстрокова акція «Україна без Кучми». Під тиском вулиці Поповича звільнили а за деякий час не зважаючи на шалений спротив Засух знову обрали мером Василькова.

В результаті місцевих виборів 2006 року міським головою Василькова замість Поповича обрано молодого, успішного та амбітного підприємця Сергія Іващенка. Він просто не помічав існування Ковалівки де царювала Тетяна Засуха (Анатолій Засуха на той час перебуваючи в розшуку жив у Москві) а наближена до нього газета «Вечірній Васильків» не раз і не два викривала корупційні оборудки родини Засух.

Ситуація на користь Засух почала змінюватися в 2010 році коли президентом було обрано Віктора Януковича.

Незважаючи на це завдяки політичним маніпуляціям Сергію Іващенко та його команді по суті вдалося намахати «Партію Регіонів», Засух і тодішнього голову Київської ОДА Анатолія Присяжнюка. Іващенко не тільки перебрався міським головою Василькова, а й провів в міську раду свою більшість.

Розплата прийшла швидко.

Спочатку СБУ було сфальсифіковано кримінальну справу так званих «Васильківських терористів» в результаті чого я з соратниками опинився за ґратами і це стало першим суттєвим ударом по позиціям мера Іващенка. По суті примушений до спілкування з Засухою, Іващенко поводив себе абсолютно незалежно, принципово відмовлявся на застіллях в Ковалівці пити горілку, що Тетяною Володимирівною сприймалося як особиста образа адже з її слів у неї пили всі президенти і взагалі всі. А одного разу повертаючись і везучи Засуху з наради в столиці, не стерпівши грубощів з боку новітньої Салтичихи, Іващенко взимку, серед поля висадив з свого авто Тетяну Володимирівну.

Цього йому не пробачили і примусили за деякий час добровільно-примусово написати заяву про складання повноважень міського голови.

Наступником в результаті фальсифікації виборів Васильківським міським головою став полковник СБУ, племінник А. Присяжнюка, на той час голова Васильківської райдержадміністрації, Володимир Сабадаш який завжди був максимально лояльним до Засухи.

Саме він з річною перервою досі очолює Васильків.

Не менш лояльний Владислав Одинець протягом останніх років очолював Васильківську РДА, а коли Володимир Зеленський після обрання президентом все ж його звільнив то нового голову райдержадміністрації так і не призначили, відповідно весь цей час районом керують його люди. За весь цей час правління Сабадаша та Одинця Васильківщина перетворилася в полігон по зароблянню чиновниками коштів.

З початком децентралізації та адміністративно-територіальної реформи Тетяна Засуха почала активно концентрувати сільськогосподарські землі та адміністративні впливи в бік Фастова. Причина проста! Вона не довіряла і не довіряє Василькову та васильківцям! Більше того вона їх ненавидить! 

Це саме Тетяна Засуха викреслила Васильківський район з переліку нових адміністративно-територіальних одиниць Київщини за два тижні до їхнього оприлюднення і вписала туди Фастівський район.

Звичайно Засуха не змогла це зробити особисто. Їй допоміг... Дмитро Разумков спікер українського парламенту який сам живе у Василькові. Родина Разумкова має давні дружні стосунки з родиною Засух.

І саме до Разумкова звернулася Засуха перетворюючи Васильків з тисячолітнього княжого міста з Магдебурзьким правом на велике село в Фастівському районі.

А Сабадаш? Що Сабадаш? Крутитиме кіно, що бореться за статус Василькова а сам все давно злив бо мама Таня сказали!