Відбуваються важливі рокіровки у керівному складі СБУ

Так чи інакше це впливатиме на фронт. У перші дні війни ситуація в СБУ призвела до драматичних наслідків.

Відповідальний за внутрішню безпеку генерал Сергій Наумов напередодні війни евакуював сім‘ю в Європу, а сам втік у перші дні з мішком готівки. Був затриманий у Сербії. Підозрюється у державній зраді. З-посеред іншого - у здачі росіянам Чорнобильської АЕС.

У державній зраді підозрюються також відповідальні за Херсонщину і Крим.

Генерал Сергій Криворучко, чиї підлеглі здали росіянам карту мінних полів Херсонської області, намагався втекти до Угорщини за фальшивими документами.

Заступник Івана Баканова, відповідальний за Крим, Олег Кулініч був затриманий і арештований за підозрою в роботі на Росію.

Після відсторонення Баканова виконувачем обов‘язків голови назначений генерал Василь Малюк. Його група офіцерів не евакуювалася у Львів у перші дні і працювала, коли російські війська зайшли на Київщину. Це єдиний генерал СБУ, з яким доводилося перетинатися як під час боїв за Київську область, так і при виконанні бойових задач на Харківщині та на Півдні.

Василь Малюк - не політичний назначенець, а бойовий генерал.

Дивовижним чином медіа і фейсбук-«правдоруби», які мовчали про стан справ в СБУ всю зиму і весну, коли кадрові зміни могли врятувати для країни Маріуполь і Херсон, сполошилися саме зараз. Баканов з російським паспортом дружини і щонайменше двома заступниками, які працювали на Росію, очевидно всіх влаштовував.

Критика почалася із призначенням на в.о. голови Служби - бойового генерала.

Ясно, що людина яка арештовує зрадників і викриває резидентуру, має багато ворогів.

Але зараз критично важливо, щоб СБУ очолив не черговий політичний космонавт, а професіонал. Сподіваюся, здоровий глузд переможе.