Що обэднує український націоналізм і єврейський?

26 апреля 2020, 22:14
На Росії постійно «розкручують» міф про «узурпацію влади» в Україні або євреями або українськими націоналістами. При цьому вони протиставляють український націоналізм єврейському, які, між тим, мають завдання – побудувати національні держави.

В 1880 році в Одесі народився Володимир Жаботинський – один з фундаторів ідеологів єврейського націоналізму.

Володимир Жаботинський виступав із закликом до євреїв підтримати місцеві національні рухи, і насамперед український, бо вбачав у них союзників.

Водночас Жаботинський належав до тих нечисленних діячів єврейського національного руху, які розуміли, що євреї й українці мають не сваритися між собою, а діяти разом.

Мріючи про єврейську державу, Володимир Жаботинський одночасно співчував тим, хто мріяв про українську.

Наприкінці січня – початку лютого 1929 року у Відні зібралось кількадесят українських діячів, вихідців з різних куточків України, які після поразки національно-визвольної боротьби залишили Україну.

Наслідком їхньої зустрічі стало створення Організації українських націоналістів (ОУН) – політичної сили, яка відіграла дуже помітну роль в українській історії середини ХХ століття.

Але мета, сформульована 90 років тому засновниками ОУН – створення Української самостійної соборної держави – була досягнута лише у 1991 році.

​Задля приборкання українців Москва використовує силу зброї, і силу пропаганди, включно з усталеними міфами про «кривавих» українських націоналістів.

Так само виглядає політика Росії стосовно держави Ізраїль. Але вона має більш антисемітський характер.

Кремль відкрито підтримував і далі підтримує радикальні мусульманські рухи, спрямовані на знищення держави Ізраїль.

Так само і з Україною проти якої і сьогодні ведеться пряма війна, яку не помічають в нашому уряді.

Головна мета єврейського націоналізму – створення держави Ізраїль – буда досягнута у 1948 році.

Після цього євреї отримали право жити у власній національній державі. Націоналізм став її ідеологічною основою.

Український націоналізм є націоналізмом нації, яка упродовж віків була гноблена й боролась за виживання та яка нині бореться за зміцнення своєї державності. Подібні завдання має і єврейський націоналізм.

Україна отримала незалежність у 1991, але майже не втратила її у 2014, коли лише завдяки спротиву націоналістів добровольців вдалося зберегти нашу державу. Але націоналізм не став ідеологічною основою України через те що наш одвічний ворог - Росія і досі має більше можливості впливати на українців.

Український націоналізм є націоналізмом нації, яка упродовж віків була гноблена й боролась за виживання та яка нині бореться за зміцнення своєї державності. Подібні завдання має і єврейський націоналізм.

Сучасний націоналізм і сьогодні допомагає державам по всьому світі виживати як нації в умовах боротьби з пандемією.

Чому так?

Бо націоналізм це найбільш дієве об'єднання громадян які наважились дати відсіч ворогу.