Чергова загроза знищення природи в Голосіївському лісі!

18 октября 2020, 10:11
Шановні кияни ! Чергова загроза знищення природи в Голосіївському лісі! Вздовж Голосіївського Дідорівського струмка, в самому серці нашого лісу.

ПРИВАТНА компанія «Водоканал» планує прокласти НОВИЙ МАГІСТРАЛЬНИЙ ФЕКАЛЬНИЙ КОЛЕКТОР по трасі старого, фактично знищуючи всі природні комплекси будівельними роботами. Грубо порушується чинне законодавство України.

Опублікований Звіт з оцінки впливу на довкілля (ОВД), щодо якого проводиться громадське обговорення, 19.10.2020 – останній день. Долучіться до обговорення, напишіть свої зауваження на електронну пошту OVD@mepr.gov.ua до уповноваженого органу – в Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів. Адже згідно ДБН Б.2.2-12:2019 (Державні будівельні норми),

«П.14.2.5 Розміщення будинків, споруд та КОМУНІКАЦІЙ не допускається:

  •  на землях заповідників, … заповідних зон і зон регульованої рекреації національних природних парків (НПП);
  •  у межах прибережних захисних смуг і визначених зон охоронюваного ландшафту;
  •  на землях озеленених територій …, зон стаціонарної рекреації НПП і РПЛ, якщо об’єкти, які проєктуються, не призначені для відпочинку та спорту».

Тобто по НПП Голосіївський, який входить до Смарагдової мережі територій під охороною Бернської конвенції, прокладання колектору НЕ ДОПУСКАЄТЬСЯ. Це свідчить про підготовку чергового ЗЛОЧИНУ.
Окрім того, в цих намірах будівництва присутня фальсифікація, підтасовка, адже прокладання нового колектору не є реконструкцією - це нове будівництво. Читаємо текст ОВД, це дуже цікаво, з яким прошу ознайомитись тут 

«ІІI-ою чергою реконструкції передбачається прокладання ділянки каналізаційного колектора частково по новій трасі в обхід старої та перекладка ділянки каналізаційного колектора по старій трасі існуючого самопливного каналізаційного колектора по території Голосіївського парку. IV-ою чергою реконструкції передбачається прокладання ділянки каналізаційного колектора частково по новій трасі в обхід старої та відновлення ділянки каналізаційного колектора по старій трасі існуючого самопливного каналізаційного колектора по території Голосіївського парку.»

Усі жахи будівництва можна дослідити за посиланням, наприклад те, що буде знищено більш ніж 1300 дорослих дерев, серед них значна кількість 100-річних вільх – унікальних патріархів Голосіївського лісу, безліч представників флори та фауни. По вологій болотяній заплаві та по лісу прокладуть дороги, а глибина закладання колектору – 6-12 метрів. Значна частина - відкритим засобом. Траса колектору буде проходити по берегах ставків Голосіївської балки, тож і всі ставки будуть понівечені та зруйновані.

І ще один ганебний факт: основна потреба в цьому будівництві – це підключення до каналізування ПЕРСПЕКТИВНИХ НОВОБУДОВ, саме про які піклуються забудовники. А не той «аварійний стан», про який йдеться. У нас все навкруги в аварійному стані.

Існує альтернативний варіант траси колектору поза Голосіївським лісом, але бізнесменам він не нравиться – наполягаймо не ньому !!!

Отже, ЩО РОБИТИ. Прохання невідкладно надіслати свої зауваження та пропозиції на електронку: OVD@mepr.gov.ua до уповноваженого органу – в Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів.

Контактна особа – Тіщенкова Марина Олегівна, (044) 206-31-40; (044)206-31-50

На останніх Звіту з ОВД сторінках є дуже цікавий акт обстеження природних комплексів Голосіївського лісу, об’яви Звіту з ОВД, який знайдете за посиланням 

Час вже майже закінчився. ТЕРМІНОВО !