СБУ повідомляє про затримання шахрая Кості Грішіна (він же Семен Семенченко) та його найближчого соратника Євгена Шевченка

25 марта 2021, 07:12
СБУ повідомляє про припинення злочинної діяльності найвідомішого українського шахрая Кості Грішіна (він же ж Грішин, він же ж Гришин, він же ж Семен Семенченко) та його найближчого соратника Євгена Шевченка

Шевченко є довіреною особою директора НАБУ Артема Ситника та керівника Головного підрозділу детективів НАБУ Андрія Калужинського й використовується Ситником і Калужинським як позаштатний негласний співробітник НАБУ. Цитую сайт СБУ

«Служба безпеки України викрила та припинила діяльність не передбаченого законодавством воєнізованого збройного формування, так званої «приватної військової компанії». Її діяльність була спрямована на підготовку до вчинення тяжких злочинів, в т.ч. проти основ національної безпеки.

За даними СБУ, до складу компанії входило понад 150 осіб, а сама організація діяла під прикриттям охоронних фірм і громадських організацій. 

Підготовка членів «ПВК» відбувалась на спеціально облаштованій тренувальній базі в Київській області – там проходили бойові вишколи, тренування поводження зі зброєю, навики військових бойових дій. Також частина членів військової компанії навчалася у центрах підготовки за кордоном.

Матеріали справи свідчать, що контроль та координацію діяльності злочинної організації здійснювали 15 громадян України. Вони, зокрема, вербували її потенційних учасників, надаючи перевагу колишнім військовим і правоохоронцям з досвідом участі у бойових діях.

Окремо слідчими отримано дані про участь фігурантів справи в укладанні контрактів між «ПВК» та представниками різноманітних організацій країн Близького Сходу. Також зафіксовано пропозиції організувати поставки зброї до цих країн.

За даними слідства Головного управління СБУ в м. Києві та Київській області, організаторами такої діяльності були колишній народний депутат України Семен Семенченко та Євген Шевченко, відомий широкому загалу, як «позаштатний агент НАБУ». Окрім цього, за версією слідства, Семен Семенченко та Євген Шевченко є можливими організаторами та учасниками протиправної схеми із ввезення поза митним контролем військових запчастин і товарів подвійного призначення з Російської Федерації, які згодом продавали державним підприємствам оборонної сфери за завищеними цінами.

Наразі їм та іншим організаторам повідомлено про підозру за статтею 260 Кримінального кодексу України. Вирішується питання щодо обрання запобіжних заходів».

Не можу не зазначити, що в березні 2019 року я дав свідчення в Державному бюро розслідувань у кримінальному провадженні, зареєстрованому за фактом участі Шевченка та Калужинського в розкраданні коштів «Укроборонпрому» шляхом постачання через фіктивні фірми контрабандних деталей до військової техніки за завищеними цінами. Допитаний як свідок, я докладно розповів про все те, про що зараз пише СБУ на своєму сайті. Але розслідування було заблоковано спочатку генеральним, прости господи, прокурором Луценком (Юрій Віталійович заявляв, що «Семен – це наша людина», а тому його не можна притягувати до кримінальної відповідальності), а потім – генеральним прокурором Рябошапкою, який виконував прохання свого друга та товариша по пляшці Ситника.