Перші проміжні спостереження і висновки війни

28 февраля 2022, 21:13
Будь-яка технологічна зброя (Байрактар, Іскандер) має фактично недосяжні вирішальні якості. Технології перемагають чисельну перевагу. Або дуже ефективно протидіють, з нечуваними коефіціентами (набагато більшими, ніж класичний 1 до 3, 1 до 10 в обороні)

Це остання війна в цивілізованій частині світу з використанням звичайної радянської зброї. Флот, авіація, керовані людьми сухопутні війська неефективні аж до безпорадності перед маленькими «айфонами»: Байрактарами, Джавелінами, НЛОУ та ін.

Оккамове лезо диджіталізації. Чим більша диджіталізація, тим ефективніша сторона. Чим більша диджіталізація, тим вразливіші системи до «невидимих», але критичних атак (напр. зупинка хакерами білоруської залізниці).

Логістика війни є критичною. Військова «Нова пошта» це вирішальний фактор конфліктів, довших за 96 годин і 500 км. наземного пробігу.

Інформаційні війська - це в повному сенсі слова новий рід військ в реаліях «тік-ток» війни в режимі онлайн.

Сміливість залишилась вічною валютою. Вищий бойовий дух бійців ЗСУ, а також мотивація та мобілізація населення дозволяє нівелювати відставання по чисельності професійних солдатів. Принаймні в умовах війни пострадянських армій.

Україна виявилась гідною в усіх перелічених вище аспектах. Переможемо!