Про колобарантів та дерашиZацію України

15 марта 2022, 15:46
Президент Володимир Зеленський підписав закон про колабораціонізм, що передбачає кримінальну відповідальність за співпрацю з окупантами. Мова йтиме про співпрацю з окупаційною адміністрацією РФ або її збройними чи воєнізованими формуваннями у військовій, політичній, інформаційній, адміністративній, господарській та трудовій сферах. За це каратимуть ув'язненням терміном на 15 років.

Але чи достатнім є таке покарання? Ми ж розуміємо, що ці колаборанти втечуть з України в обозі окупанта, як тільки ми почнемо їх гнати запорєбрік. Шукати потім всіх цих ків, волошиних, монтянищ, чемерисів, іщенків та кислових по сибірським селам не цікаво.

Ще більше прихованих колаборантів заховалося і відмовчуються. Вони думають, що про них забули, їх пронесе, буде не до них, встигнуть перефарбуватися... Багатьох ми знаємо як “медведчуківський пул”, вся ця медіапиZдота, яка з кожної праски розповідали про “примирення”, “амністії” та “мирні ініциативи”. Усі ці сніжаниєгорови, гуру “всепрощення”, персонажі з московським православієм головного мозку. Ці істоти давно зробили свій вибір. Чи хочемо ми, щоб вони після війни залишалися нашими співгромадянами?

Істоти, які пішли на свідому співпрацю з ворогом, кликали його в Україну всі ці 8 років, виступали “п’ятою колоною”, поширювали ворожі наративи, вже поставили себе по інший бік фронту війни за незалежність нашої країни.

Звичайно, треба проговорювання ці історії, з усвідомлення відповідальності, а в певних випадках, з публічним покаянням. Тут лише чистилищами “миротворця” чи “сторінками ганьби” не обійтися.

Пропонуємо подумати над тим, як позбавляти колаборантів громадянства України.

Чинна Конституція України не передбачає такого. Вона навіть містить положення про заборону позбавлення громадянства. Але це поки що.

Конституція 1996 року вже не актуальна і її доведеться змінювати. Доведеться писати новий Основний Закон. В новій Конституції така можливість має бути передбачена.

Але ми пропонуємо не відкладати у довгу валізу політичне очищення. Позбавлення громадянства зрадників, негайна судова заборона колаборантських партій та організацій, люстрація колаборантів та співробітників їх медіа, позбавлення політичних прав агентів впливу тощо.

Давайте помислимо які правові та політичні форми мають бути створені для дерашиZації України. Пишіть в коменти та в приват ваші ідеї. Давайте напишемо законопроект.