Які основні причини залежності та як правильно допомогти хворому?

28 декабря 2021, 19:11
Хто може стати наркоманом? Що трапляється з людиною при прийманні наркотиків? Як правильно надати допомогу наркозалежному?

Наркоманія вже давно стала проблемою для нашої країни. На жаль, люди так і не зрозуміли що стати наркоманом може практично кожен. Бо ця хвороба з'являється не від поганого оточення та бідності. Звісно, такі фактори можуть вплинути, але вони не є основними.

Насправді, наркоманами стають люди, які мають певні психологічні проблеми, травми. Також в зоні ризику ті, хто перевтомлюється, страждає від безсоння, знаходиться в постійному стресі.

Насправді, є багато причин наркоманії, починаючи від травм дитинства і закінчуючи післяпологовою депресією.

Ця хвороба – наслідок психологічної нестабільності. Коли людина не почувається щасливою, їй постійно щось муляє, змушує думати про погане, вона намагається втекти. І наркотики стають простим шляхом для втечі. Ось тільки замість того, щоб допомогти людині, вони ще більше погіршують її стан.

Коли людина вживає наркотик, в її крові виробляється надлишок ендорфінів, через це вона почувається такою щасливою. Коли дія речовини закінчується – організм починає страждати від нестачі гормонів радості. І потрібен час, щоб вони відновилися.

Поки ендорфіни відновлюються, люди відчувають пригніченість, апатію, у деяких проявляється паранойя. Якщо психологічний стан людини і до того не був задовільним, цей період вона переживатиме надто тяжко і захоче знову вжити наркотик. Якщо ж вживати такі речовини протягом довгого часу, організм взагалі перестає виробляти ендорфіни самотужки. І коли до нього не потрапляють наркотики починається “ломка”, що супроводжується не лише психологічними стражданнями, а і фізичними болями. Саме тому наркомани не можуть кинути самотужки, навіть якщо сильно хочуть. Вони не витримують страждань, до того ж, організм сам не може впоратися з сильними навантаженнями. І без спеціальної медикаментозной підтримки може статися інсульт або інфаркт.

Як правильно надати допомогу наркозалежному

Щоб допомога була результативною, важливо вмовити хворого піти на лікування від наркоманії з власної волі. А також звернутися в спеціалізовану клініку, де з ним будуть працювати нарколог та психолог. Лише такий комплексний підхід дасть необхідний результат. Якщо ж намагатися лікувати хворого вдома, його психіка та організм в цілому можуть постраждати. Бо не буде тих медикаментів та підтримки психолога, які є в клініці. 

В наркологічному центрі доктора Асана Кадирова завжди можна отримати якісну комплексну допомогу. Тому не чекайте, що все вирішиться саме собою, і звертайтеся.