Бажання Офісу президента (адміністрації) «прибрати» Арсена Авакова, за останні 7 років, виникало досить часто. Втім, на цей раз все вийшло по серйозному і закінчилося заявою Авакова про відставку. Рішення, судячи з усього, було добровільно-примусовим.
Заступник міністра Антон Геращенко несподівано заявив в ЗМІ: «Рішення президента було запропонувати Арсену Борисовичу піти у відставку. І Арсен Борисович прийняв це рішення. Абсолютно спокійно і зважено. Досить давно готувалося і було відомо в вузькому колі ».
Таким чином Геращенко своїми словами відверто натякнув, що це був не добровільний відхід Авакова.
Геращенко публічно продемонстрував, що його все-таки наполегливо «попросили» піти.
При цьому він не пояснив, чому президент вирішив прибрати найпотужнішого міністра, замінивши його на молодого та не досвідченого Дениса Монастирського.
Варто зазначити, що публічних претензій до Авакову «слуги народу» ніколи не озвучували - скоріше навпаки.
Але сам Геращенко в міністерстві залишився. Варто нагадати, що Монастирський раніше був помічником-консультантом Геращенко у ВР України під час перебування останнього нардепом від «Народного фронту». Монастирський взагалі поки що не змінює нікого із заступників. Геращенко в свою чергу має значні шанси зберегти позиції в МВС, а може навіть і посилити.
Це при тому, що саме Антон Геращенко більше всіх зі старих заступників глави МВС асоціюється з Аваковим. З усіма наслідками, що випливають - антирейтинг, різними скандалами і неочевидними бекграунд, які в майбутньому можуть перешкодити самостійної роботи нового міністра. Наприклад, при спробі прибрати з різних позицій - в центральному управлінні або в регіонах - тих чи інших людей, близьких до Авакова, старі заступники будуть зберігати можливість акуратно заблокувати цей процес.
Збереження заступників, які працювали при Авакові, автоматично означає, що Монастирський не має реальних повноважень в міністерстві.
Головна проблема Монастирського - особливо на початковому етапі роботи в новому для себе місці - його позиціонування. Воно його може і погубити. Зі старту нового міністра взялися називати чисто технічною фігурою, яка «злетить» з посади досить швидко.
У ЗМІ чимало писали про те, що Монастирський в МВС - людина тимчасова, та не самостійна.
Така ситуація (слабка позиція Монастирського) саме на руку його заступнику - Антон Геращенко, який дуже хотів би стати «тіньовим» керівником «ручного» міністра.
Маючи керівником Монастирського - Геращенко зможе з легкістю вирішувати свої комерційні питання.
А комерційні зв’язки у нього прослідковуються багато з ким: ПАТ «Річковий порт» - яка займається намивом піску в Дніпрі. Де також фігурує ОПГ «Потапов», яке здійснює силове прикриття не законної здобичі піску, а правоохоронні органи чомусь всі ці роки не звертають на це увагу. «П'яти відсотків з грошових надходжень від «пісочного бізнесу» вистачає, щоб на вулиці Богомольця Антон Геращенко гальмував будь-які розслідування.
Це лише одна історія, а ще у Геращенко є кришування різних схем, які до цього часу міг прикривати Аваков. Але тепер Монастирський на це не піде – призведе до серйозних іміджевих втрат керівництва МВС. Тому «багаж», який залишив після себе попередник Монастирському у вигляді того ж Антона Геращенко, може швидко «поховати» нового міністра.
Всі очікували, що Монастирський прийде відразу ж з новими помічниками - покаже свою команду і людей, на яких він буде спиратися. Але відсутність команди - автоматично послаблює Монастирського.
Збереження Геращенко - ризик лишитися посади після першого же корупційного скандалу.
Использованная литература: источник