Чому професійні «активісти» не помічають незаконних будівництв Вадима Столара?

26 декабря 2020, 09:37
Нещодавно мій колега Олександр Кочетков опублікував текст про зв'язок групи колишніх «свободівців» (Юрій Левченко, Святослав Кутняк, Ігор Мірошниченко та т.д) із забудовником і депутатом від ОПЗЖ Вадимом Столаром. Публікація викликала дуже гнівну реакцію «активістів». Типу «вкид», «джинса», «наклеп».

Хочу запитати у професійних борців з «злобудовниками» Юрія Левченка, Святослава Кутняка, Прохора Антоненка, Ігоря Мірошниченка, та лідера ГО «Стоп свавіллю» Сергія Северина і «містобудівного експерта» Віктора Глеба та інших.

Шановні панове «активісти», чому так виходить, що ви зовсім не проявляєте інтересу до будівництв Вадима Столара? Це ж дуже одіозні в усіх відношеннях проекти. АЛЕ ВИ ЖОДНОГО РАЗУ НАВІТЬ ПРО НИХ не заїкнулися! Якщо у вас немає відносин зі Столаром, чому ви мовчите?

Інформацію про будівельні компанії Вадима Столара дає «Економічна правда», якій, цілком можна довіряти.

Як випливає з розслідування журналістів "ЕП", гроші і інтереси Вадима Столара присутні в чотирьох компаніях: «ENSO», «BudCapital», «IB Alliance» і «bUd development».

Тепер пройдемося по деяким будмайданчикам цих компаній. Всі перелічені нижче факти можна знайти в публічному доступі.

«BudCapital» - невелика компанія, яка спочатку інвестувала, а потім продавала квартири в будинках «Київміськбуду» (як зазначають розслідувачі, ці квартири були «даниною» «Київміськбуду» Столар). Але недавно у «BudCapital» з'явилися і власні проекти, де вони вже не беруть КМБ навіть підрядником. Один з таких - 24-поверховий ЖК «Вежа на Ломоносова» (вул. Михайла Ломоносова, 33/43). Будівництво ведеться на ... парковці Національного інституту раку. Онкологічний центр має одну й ту ж адресу з ЖК «Вежа на Ломоносова»: вул. Михайла Ломоносова, 33/43.

Україна - один з європейських «лідерів» з онкологічних захворювань, у нас в рік від онкології помирає близько 100 тисяч осіб. А у Інституту раку «в оренду» відрубали шматок території і на ньому виганяють столаровськую «свічку».

Прокуратура свого часу відкрила кримінальне провадження і подала позов на розірвання «містобудівних умов» по ЖК «Вежа на Ломоносова». Суд відмовив (наші суди - окрема тема). Прокуратура подала апеляцію, яку повинні були розглядати в грудні. Проте, будівництво та продаж квартир в ЖК йде повним ходом!!! Уже вигнаний фундамент, будується перший поверх. Але наші «активісти» мовчать! ау !!! Де ви???

Левченко, Кутняк, Мірошниченко, Глеба - чому від вас нуль уваги на незаконний об'єкт? Адже будівництво обмежує можливості Інституту раку розвиватися, будувати корпуси під нове сучасне обладнання, заважає хворим, швидким. Чому ж наша «антизабудовна громадськість» мовчить?

Ще одна компанія Вадима Столара «ENSO» будує на вулиці Коновальця комплекс ЖК «Diadans». Дві вежі в 31 поверх кожна! БІЛЬШЕ СТА МЕТРІВ ВИСОТИ! Для розуміння, це район Печерська з давно сформованою щільною забудовою. Там вузькі вулиці і невеликі двори. Поруч - пам'ятник національного значення Київська фортеця і Військовий госпіталь. При цьому, вежі «Diadans» не мають ніякої соціальної інфраструктури - ні садочків, ні поліклінік - нічого того, що так люблять «професійні» громадські «урбаністи».

Пане Олег Симороз, а як же правило будувати в історичному ареалі «не вище 15 метрів»? Може, спробуєте з вашими «небайдужими» тітушками завітати на будмайданчик, де транспаранти «Зупинимо злобудовника Столара»?

Ще одна компанія Столара «bUd development» будує на Печерську його улюблене дітище - елітний ЖК «Арсенал Хаус» (вул. Московська, 7). 16-поверховий монстр в буферній зоні Лаври, пам'ятки всесвітньої спадщини ЮНЕСКО! Де будь-яке висотне будівництво заборонено!

З приводу «Арсенал Хаус» підкину містобудівному «експерту» і «розслідувачу» Віктору Глебі пару цікавих фактиків.

Земельна ділянка для «Арсенал Хаус» 0,33 га була куплена в 2016 році на аукціоні у державного «Укргазбанку» за стартовою ціною. З П'ЯТИ УЧАСНИКІВ КОНКУРСУ ЗАЛИШИЛИ ТІЛЬКИ ОДНОГО. Тому ніхто і не торгувався, ділянку вартістю $10 млн продали за $2 млн. Ці гроші забудовник повернув, продавши всього пару квартир, так як квадратний метр житла коштує від $3 тис. і вище. Тобто, по суті, земельну ділянку для «Арсенал Хаус» було вкрадено у держави.

Але і це ще не все. Так як «Арсенал Хаус» будується вікно у вікно з сусіднім будинком, порушені всі нормативи по інсоляції будівель, місцеві жителі, боячись руйнування свого житла, подавали на забудовника до суду і в знак протесту перекривали рух автомобілів по вулиці Московській.

Але наша містобудівна громадськість знову оминає цей факт своєю увагою. Чому?

Тиша ...

Тепер про руйнування історичних ландшафтів. «BUd development» будує на Либідській 35-поверховий ЖК «Salut». Будує прямо над транспортною розв'язкою на березі озера Глінка. Зривають бульдозерами схили, знищують зелену зону, руйнують зрозуміло історичну річку Либідь. При цьому в комплексі заплановано понад тисячу квартир і нуль соціальної інфраструктури. Ні садочків, ні шкіл - нічого!

Вадим Столар будує там йому заманеться. Сьогодні він «акціонер» київської влади. Тому він діє з особливим цинізмом. Кожне його будівництво гідне окремого розслідування. Це і сумнівним способом отримані земельні ділянки, і спотворення старої забудови, і порушення висотності, і конфлікти з місцевими жителями. Але ніхто з названих «активістів» не зупиняє і не бере приступом будмайданчика Столара.

Питання - чому?

Як тільки я побачу, що Ігор Мірошниченко, Віктор Глеба, Юрій Левченко, Святослав Кутняк, Сергій Северин, Роман Бочкала з його «Стоп корупцією» - всі, дружньо взявшись за руки, підуть до столаровского «Арсенал Хаусу» і стануть ланцюгом зі словами: «Тут злобудовник НЕ побудує Нічого!», «Злобудовник - йди геть!», тоді я повірю в щирість наших «активістів». Або поїдуть на Ломоносова і заблокують будівництво столаровської «Вежі» на території онкоцентру. Підкріплять свої акції публічними заявами, драматичними відосіками, інформаційною підтримкою в ЗМІ. Тоді повірю. Повірю і заберу всі свої слова назад, видалю пости, вибачусь і скажу: хлопці, ви - молодці.

Давайте проведемо такий експеримент?

P.S. В мене вже була історія із звинуваченням на адресу Левченка у “зливі” протесту. Зараз я готовий відповісти і по тому питанню.