Об'єкти ЛКП Львівавтодор контролюють з-за порєбріка

18 марта 2021, 18:17
Спецслужби Російської Федерації можуть вимкнути всі світлофорні об’єкти Львова і збирати відеоінформацію з найбільших транспортних вузлів міста.

Про це написав у ФБ Сергій Журбенко, який працював начальником відділу телекомунікацій у Львівській міській раді.

"На комунальному підприємстві, що є у власності громади міста Львова - «Львівавтодор», встановлено систему контролю доступу та обліку робочого часу Guard Light виробництва російської компанії Iron Logic. 

Права на програмне забезпечення Guard Light належать російській організації: ООО "Научно-производственная фирма "Медицина-техника". Зазначене підтверджується наявністю цих даних у реєстрі Мінкомзв’язку РФ.

У відповідності до заявлених характеристик пз Guard Light дозволяє одночасну роботу з об’єктами через Інтернет, дистанційне керування контролерами, роботу через проксі сервер. Це дозволяє зробити припущення про наявність бекдорів для зчитування інформації про всіх співробітників підприємства та їх пересування і навіть фізично увійти на підприємство невстановленим особам.

Випадок проникнення на підприємство невідомих осіб вже мав місце 27 липня 2019 року і не виключено, що це відбулось внаслідок дистанційного впливу на систему контролю доступу Guard Light з боку російських розробників. Розслідування цього випадку так і не знайшло свого логічного завершення, не встановлено причетні особи, не проінформовано про результати.

У таких умовах директор підприємства Єстеферова О.В. та заступник директора підприємства з питань безпеки Власюк О.В. не тільки не припинили використання пз та обладнання виробництва РФ, але ініціюють подальше розширення системи. 

ЛКП «Львівавтодор» сплачує винагороду за використання програмного забезпечення Guard Light, чим фактично через посередників фінансує бізнес країни агресора коштом міського бюджету Львова.

Меню програми Guard Light, звіти, що формуються програмою, вхідна та вихідна інформація відображаються російською мовою, використання української мови не передбачено.

Андрій Білий ( в.о. начальника управління безпеки міста, заступник директора департаменту житлового господарства та інфраструктури Львівської міської ради), відомий як син депутата "Єдиної Росії" у Криму, про якого кажуть як лобіста інтересів Чуркіна, і який зараз вже опікується управлінням безпеки міста Львова, безпосередньо впливав на призначення на посади і Єстеферової, що зовсім нещодавно приїхала з міста Покров Дніпропетровської області, і досі там зареєстрована, і Власюка (зареєстрований у Хмельницькому), який, на жаль, не володіє українською мовою і постійно на роботі спілкується російською (дуже часто нецензурною).