Депутати дозволили оточенню Фукса розширити межі газових родовищ, отримані без аукціонів

25 октября 2019, 16:04
Депутати Полтавської облради підтримали заяви 7 фірм, що пов’язані з бізнесменом Фуксом, щодо надання їм без аукціону спецдозволів на видобування.

На минулій сесії депутати облради відповідні питання не підтримали, бо профільна комісія не рекомендувала. Цього разу паливно-енергетична комісія, прямо перед сесією, дала фірмам «зелене світло».

Члени комісії підтримали звернення 7 фірм до Держгеонадр щодо надання їм спецдозволів без аукціонів. Зокрема:

  • ТОВ «Гео вертикаль» на геологічне вивчення Давидівсько-Лелюхівської площі;
  • ТОВ «Надра вест груп» на геологічне вивчення Бутівсько-Миргородської площі;
  • ТОВ «Юноліт ойл» на геологічне віивчення Фльорівсько-Ювілейної площі;
  • ТОВ «Гео коннект» на геологінче вивчення на території Новосанжарського, Решетилівського та Полтавського районів;
  • ТОВ «Профі нафт» на геологічне вивчення Руновщінської площі;
  • ТОВ «Транс сет гео» на геологічне вивчення Вільшанської площі;
  • ТОВ «Бест гео тех» на геологічне вивчення Гулаківської площі.

Після комісії розглянути ці питання мали на сьогоднішній сесії облради. Однак, при затвердженні порядку денного сесії для включення цих питань не вистачило від 3 до 4 голосів.

Голова обласної ради Олександр Біленький розповів, що фірми уклали соціальні договори, згідно з якими бюджет Полтавщини отримає 14 млн грн. Також він зауважив, що це не нові родовища, а лише розширення існуючих.

Зі свого боку голова профільної комісії, депутат від СДП Сергій Мамоян переконував колег, щоб вони включили ці питання до порядку денного, адже якщо цього не зробити, то фірми отримають спецдозволи без соцугод, автоматично.

Зрештою, після 15-хвилинної перерви, депутати включили питання по надрам до порядку денного та підтримали ці питання.

Зазначимо, що перелічені фірми пов’язані з компанією «East Europe Petroleum». Більше того, директором перших 5 фірм з цього переліку значиться Марія Мартиненко, якій належить 33 % фірми «East Europe Petroleum».

Інші 67% – належить кіпрській фірмі «Хартлог лімітед», яку пов’язують з російським бізнесменом Павлом Фуксом. При цьому сама Марія Мартиненко в інтерв'ю виданню lb.ua заперечувала причетність бізнесмена до компанії.

Так чи інакше, це далеко не перший випадок, коли фірми з групи «East Europe Petroleum» отримують від Полтавської облради спецдозволи без аукціону.

Та, як казала Марія Мартиненко, рішення про надання їм дозволів приймає Полтавська облрада, а це колегіальне рішення депутатського корпусу регіону. Група виконує прописане у соц.угодах, а тому було б «дивно, якби депутати голосували проти інтересів громади».

Окремо зазначимо, що сьогодні на сесії депутати також підтримали заяву фірми ТОВ «Полтаванафтогазрозвідка» та відхилили заяву «Соіл Мінералс Компані».

Нагадаємо, раніше пов'язані з Фуксом підприємства вже отримували спецдозволи на видобуток. Також полтавці протестували проти передачі родовищ олігарху.