Фірма з підробленими довідками допомогла розіграти мільйон на прибирання снігу

16 января 2020, 08:00
КП «Експлуатаційне лінійне управління автомобільних шляхів» (Запоріжжя) має намір замовити ТОВ «КулК» зимове утримання доріг вартістю 0,98 млн грн.

Фірма з підробленими довідками допомогла розіграти мільйон на прибирання снігу

15.01.2020 // 1 Переглядів 

КП «Експлуатаційне лінійне управління автомобільних шляхів» (Запоріжжя) має намір замовити ТОВ «КулК» зимове утримання доріг вартістю 0,98 млн грн.

Про це пишуть «Наші гроші. Запоріжжя» з посиланням на дані «Прозоро».

Заплановані послуги з очищення дорвг від снігу та льоду, посипання ротиожеледною сумішшю, тощо.

Зареєстрованим влітку минулого року ТОВ «Кулк» володіє Дмитро Богаченко. Першою власницею була Катерина Кулік. Це перша участь фірма в публічних закупівлях.

Три трактори «Кулк» орендує в ТОВ «Мастех» Олександра Семивола. Раніше фірмою володіло ТОВ «Ортак ЛТД». В свою чергу, в «Ортак ЛТД» орендує техніку єдиний конкурент «Кулк» на нинішньому тендері – ТОВ «Українська будівельна компанія «Континент».

Зокрема, обидва конкуренти на тендері – «Кулк» і «УБК “Континент»  – орендують у фірми «Ортак ЛТД» два трактори Foton 2017 року випуску ідентичних моделей. Вони мають різні номери, але ідентичні заводські номери та номери двигунів. Як свідчить свідоцтво про право власності на трактори, подане в пропозиції «Кулк», раніше право власності на ці трактори було зареєстроване саме на «Ортак ЛТД» і у вересні 2019 року техніку переоформили на ТОВ «Мастех». При цьому, договір оренди обох тракторів обома учасниками тендеру укладено 2 січня 2019 року. Тобто, станом на 2 січня «Ортак ЛТД» уже не мало цих тракторів у наявності, але передало їх в оренду. І вже «УБК «Континент» подало на тендер сфальсифіковані документи.

Ідентична ситуація з орендою обома учасниками тендеру трактору МТЗ 80.1. Раніше він належав власнику «Ортак ЛТД» Роману Терехову, який передав трактор в оренду своїй фірмі. А потім «Ортак ЛТД» передало цей трактор в суборенду «УБК «Континет»І вже у вересні трактор передали у власність»Мастех», в якого його орендувало ТОВ «Кулк». Але договором від 2 січня «Континет» орендувало цей трактор в «Ортак ЛТД».

Тобто, «УБК «Континет» всі угоди оренди техніки з «Ортак ЛТД» укладено 2 січня. Але ще в жовтні ця фірма змінила власників, директора та назву і стала «Майнц груп». При цьому. договір оренди від імені «Ортак ЛТД» підписував старий директор Роман Терехов.

Вочевидь, в старій сканованій версії договору між фірмами «УБК «Контитен» та «Ортак» комп’ютерними програмами наклали нову дату: якщо поглянути на договір то видно, що весь текст сканований і якість його гірше від дати договору 02.01.2020 і напису «м. Запоріжжя».

Також як додані елементи вказує на документі дату та назву міста сервіс Foto Forensics.

Фірма «УБК «Континент» входить до сфери впливу менеджменту заводу «Мотор Січ», який контролює фракцію партії «Нова політика» у Запорізькій міській раді. До сфери впливу «Мотор Січі» також входить фірма «Грин-таун груп», я якої переможець на вищевказаному тендері ТОВ «Кулк» орендувало вантажну техніку.