У Кличка зекономили 26 копійок(!) на півмільярдній реконструкції зоопарку найдорожчим учасником

7 сентября 2019, 22:54
КП «Житлоінвестбуд-УКБ» 3 вересня за результатами тендеру замовило ТОВ «УХБП-Київ» реконструкцію Київського зоопарку за 489,33 млн грн.

Про це повідомляється у системі «Прозорро».

До літа 2021 року мають виконати першу чергу реконструкції Київського зоопарку на проспекті Перемоги, 32. Зокрема йдеться про об’єкти основного призначення, енергетичного і транспортного господарство, інженерні мережі та мережі зв’язку, а також благоустрій та озеленення.

Ціна угоди на 26 копійок, або 0,0000001% нижча від очікуваної вартості закупівлі.

ТОВ «Роял Комерс» не допустили до аукціону через документи в архівах під паролем.

Три допущені конкуренти пропонували на 15% нижчі ціни, проте їх усіх відхилили.

ТОВ «Люнет» і ТОВ «Будівельно-консалтингова фірма «Граніт» не надали документи про відсутність підстав для їх відхилення за ст. 17 закону «Про публічні закупівлі».

ТОВ «Укрбалтбуд», на думку замовника, не надало детальне обґрунтування пропонованої ціни у вигляді гарантійного листа з додатками, наприклад, із підтверджувальними розрахунками на фактичний розмір загальновиробничих витрат. «Укрбалтбуд» оскаржив своє відхилення в АМКУ, заявивши, що надав необхідні документи на початкову ціну, а на знижену ціну вони не вимагалися. Адмінколегія наказала замовнику скасувати рішення про відхилення «Укрбалтбуду», бо на «євроторгах» після аукціону неможливо відхиляти за невідповідність тендерної пропозиції вимогам тендерної документації. До того ж, на прекваліфікації замовник визнав, що тендерна пропозиція відповідає умовам закупівлі.

Після повторної оцінки «Укрбалтбуд» знову відхилили, але вже з інших причин: фірма надіслала замовнику не підписані уповноваженою особою документи щодо договірної ціни і не завантажила документи про відсутність підстав для відхилення за ст. 17.

За підсумковою відомістю ресурсів без доставки і ПДВ, найбільшу суму в 10,36 млн грн. відведено на два теплові насоси із зовнішнім блоком AWM2001-250 по 5,18 млн грн./шт.

П’ять квиткоматів для безготівкового розрахунку замовили по 375 тис грн./шт., три інформаційні кіоски Touchable 60″ та одну інтерактивну серверну платформу для квестів і вікторин зоопарком із використаннями QR-кодів і технології IBeacon – по 317 тис грн./шт.

Дві ялиці нордмана Abies nordmanniana висотою 6,5-7 м у контейнері 160 л купили по 50 тис грн., що дешевше від інтернет-магазинів, де їх можна знайти по 95100 тис грн.

Ціни арматурної сталі, розчинів, бетонів, асфальтобетону і піску відповідають ринку.

Передбачена можливість авансу в розмірі 30%. На заробітну плату піде 37,10 млн грн., тобто 8% загальної вартості підряду. На прибуток відведено ще 4% – 19,95 млн грн.

Створеною у 2017 році фірмою «УХБП-Київ» зі статутним капіталом 10 тис грн. володіє і керує Олександр Мирний із Коломиї. Вона прописана в одному будинку, але в різних офісах із КП «Солом’янка-Сервіс». Мирний також володіє ТОВ «Український холдинг будівельного проектування», а також значиться підписантом ТОВ «Український холдинг будівельних проектів» директора Євгена Рябоконя, яке з 2016 року отримало підрядів переважно «Житлоінвестбуду» на 306,85 млн грн.

Фірма з майже ідентичною назвою – ТОВ «Український холдінг будівельних проектів» – серед інших великих проектів зводила логістичний комплекс для «Рошену». Раніше її директором був той же Мирний, а зараз нею володіє та керує Рахмонова Нігіна Бахром Кизи.

«УХБП-Київ» має спільний телефон +380986592663 із ТОВ «ЮЕйч» Артема Міщенка, а те прописане в одному офісі з ТОВ «ПІК «Безпечні системи» Юрій Ліповцева. Останнє є субпідрядником ПрАТ «Фундамент», пов’язаного з екс-директором «Житлоінвестбуду», заступником голови КМДА і депутатом Київради від «БПП» Вячеславом Непопом. Непоп до 2018 року і очолював “Житлоінвестбуд”, який провів цей тендер.

Переможець виграв єдині три підряди «Житлоінвестбуду» по дитсадку на 194,33 млн грн.