Казки шахрая Мизраха. Розповідь про Юру Шатунова і важке дитинство*

6 февраля 2019, 23:45
Ігор Мізрах продовжує засмічувати інтернет сміховинними бреднями.

«Про це мало хто знає, але автор пісні «Дитинство», яку в 1992 році виконав Юрій Шатунів – Ігор Мізрах. Вона була написана ним у таборі «Артек» десятьма роками раніше, в 1982 році, коли ще юнаком його нагородили путівкою до відому здравницю Союзу», — йдеться в феєрично божевільною статті, яку герой цієї публікації вже який місяць розганяє по просторах всесвітньої павутини».

Причому, ударник народної освіти, політичний експерт, шахрай, шантажист Ігор Мізрах поширює цей епос не тільки на сайтах своєї особистої «медіа-імперії» (яких у нього чи то 300, то 3000 – у власних «свідченнях» на цей рахунок пацієнт постійно плутається). Цю байку він прилаштовує і на сторонніх ресурсах, так би мовити, на комерційній основі.

Але мало хто знає, а тим більше наш герой, що до Ігоря Мизраха авторство пісні «Дитинство» намагалася привласнити не одна сотня престарілих маразматиків, подстаркуватых аферистів і просто божевільних.

«Ця пісня прозвучала також в картині «Пропоную руку і серце», яку в 1988 році зняв «Мосфільм», — розповідається в казочці Мизраха. — Та Ігор пам’ятає, як його, тоді ще учня Вінницької середньої школи, запросили на радіо «Промінь», де він давав своє перше інтерв’ю про те, як було написано «Дитинство».

Як дитячий психолог, автор цих рядків не може не відзначити, що підлітковий вік – це перехідний період для дитини. А в 1988 році, коли його нібито запросили виступати на радіо «Промінь», Ігор Аркадійович був 17-річним телепнем. У цей час підліток вже не вважає батьків всесильними, а прагне відокремитися від них та їх цінностей. Домагаючись незалежності, підлітки вдаються до брехні.

Втім, деякі юнаки залишаються брехунами навіть на п’ятому десятку років життя. Адже в 1988 році, коли Ігор Мізрах, якщо йому вірити, виступав на радіо з приводу зйомок «Мосфильмом» чергового кіно, він вже не був школярем, як стверджується в вигаданої ним казці. Оскільки, як зазначено на сторінці нашого пацієнта в Facebook, вінницьку середню школу № 25 Ігор Аркадійович благополучно покинув ще в 1985 році, відсидівши вісім класів від дзвінка до дзвінка. А відповідно до іншого байку Мизраха, розігнаної по інтернету, в 1986 році його впихнули в Вінницьке педагогічне училище, де з нього кували вчителя молодших класів аж до 1990 року. Що доводить, що школяр Ігорьок Мізрах просто не міг брехати в інтерв’ю радіо «Промінь» в 1988-м, оскільки в цей час навчався в педучилищі, отже, самого інтерв’ю, швидше за все, не було.

Звичайно, Ігор Аркадійович, несучи милу нісенітницю про те, що Юра Шатунов разом з «Ласкавим маєм» сплагіатив у нього музику і текст пісні, міг не знати, що твір «Дитинство» відноситься до так званого двірському народної творчості. Але може він дійсно той невідомий автор, автор наївний текст і примітивний мотив? Це виключено, і ось чому.

Ігор Мізрах стверджує, що написав «Дитинство» в 1982 році, коли йому було 11 років. Однак текст пісні розповідає про переживання, скажімо так, більш зрілого суб’єкта, вже занадто великого для самоката і дуже зайнятої для погонь за голубами на дахах. Більше того — 11-річній дитині ще незнайомі переживання молодої людини, під косими поглядами бабусь провідного подорослішала подругу дитинства, очевидно, найближчим затишне місце…

Аркадій Негроиван,
дитячий психолог, письменник-сатирик

Читайте також:
— І DDoS атака фейками. «Медіа-імперія» афериста Мизраха завдає удару у відповідь
«Комбінатор» Ігор Мізрах засоромився в домашньому відео з Надією Савченко
— Казки шахрая Мизраха. Одного разу в Італії