Виталий Кличко решил вопрос о несоответствии Киева определенных МОЗ критериям

23 мая 2020, 12:45
Мэр Киева через Офис Президента добился разрешения сегодня запустить общественный транспорт, а с понедельника метро. Продолжаются выборочная политика Кабмина к некоторым городам/регионам, что напоминает разрешение работать Эпицентру в период карантина.

C 12 часов дня в Киеве возобновил свою работу наземный общественный транспорт, пропуска на вход не требуются. При этом в салон пускают только в маске, количество пассажиров в салоне ограничено.

Удивительная история сложилась сегодня утром в Киеве. Столичная власть заявляет, что переходить на второй этап послабления карантина можно и, в частности, запускать транспорт. А центральная власть говорит, что этого делать нельзя. Причина - разная статистика заболевших из расчета на 100 тысяч. Это, без сомнения, прекрасный и удивительный (точнее, не удивительный факт) когда, бля, уже и ослабления режима в стране началось, а мы все считать количество заболевших не научимся (к слову, мне ближе киевская формула:)). А теперь заявления.

«Так, у столиці загальна кількість нових випадків COVID-19 за останні сім днів на 100 тис. населення становить менше ніж 12 осіб, а саме 11,7. Завантаженість ліжок у закладах охорони здоров’я, визначених для госпіталізації пацієнтів з підтвердженим випадком COVID-19, становить менш як 50% а саме: 35%. Середня кількість тестувань методом ПЛР становить більше 12 осіб на 100 тис. населення протягом останніх семи днів, а саме 37,7. Тож, прийнято рішення про перехід до другого етапу послаблення протиепідемічних обмежень з дотриманням усіх норм та регламентів», – зазначив виконувач обов’язків першого заступника голови КМДА Валентин Мондриївський.

«Пом'якшення карантину у Києві неможливе через недотримання дозволеного показника хворих на 100 тис. населення. Про це повідомив очільник МОЗ Максим Степанов.

"На сьогоднішній день у місті Києві цей показник перевищує 12, він складає на рівні 15. Тому, якщо ми кажемо про сьогодні, перехід в інший, другий етап пом'якшення поки неможливий. Але я не виключаю, що ситуація може змінитися найближчими днями. Тоді буде прийнято відповідне рішення на регіональній комісії ТЕБ та НС, і може бути змінено", - заявив очільник МОЗ. Степанов пояснив, що Кабмін 22 травня прийняв рішення про введення другого етапу послаблень в тих регіонах, де дотримані всі визначені урядом показники, чого в Києві досі не зроблено через таку кількість хворих".

Тем не менее, несмотря на все риски транспорт пустили. Здоровье зоровьем, а бюджет на выборы где-то надо "заработать".