Чиновники КМДА привласнювали держкошти через підставні фірми

9 сентября 2019, 21:00
Посадовці привласнювали кошти через десяток підставних фірм, які брали участь у державних тендерах.

Чиновників Департаменту освіти і науки, Департаменту молоді та спорту КМДА, а також Державної установи "управління збірних команд та забезпечення спортивних заходів «Укрспортзабезпечення» і АТ «Укргазвидобування» підозрюють у привласненні бюджетних грошей. Проти службовців порушено кримінальне провадження. 

Київською місцевою прокуратурою № 7 здійснюється процесуальне керівництво досудовим розслідуванням кримінального правопорушення, передбаченого частиною 4 статті 191 КК України (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем), за № 42019101070000167 від 16 травня цього року. Якщо вина підозрюваних буде доведена, їм загрожує від 6 до 12 років в'язниці з позбавленням права займати певні посади.

У матеріалі справи згідно з ухвалою Подільського районного суду фігурують ТОВ «ІМПЕРІЯ-СТИЛЬ» і ТОВ «ПРОФІ КИЇВ-ЛТД».

За даним, clarity-project.info, ТОВ «ІМПЕРІЯ-СТИЛЬ» була зареєстрована 9 лютого 2016 року, має статутний капітал 601 000 гривень і займається підтриманням театральних і концертних заходів. Юридична адреса компанії — бульвар Тараса Шевченка, 35. Її керівником зазначається Сергій Бєльченко. На його також оформлені ще три фірми у Чернівцях, Київській та Рівненській областях (ТОВ «ЗАХІД АГРОТЕХ», ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «ЕВАНТЕС КОМПАНІ», ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «АЛЬТОС ГРУП»). Організація брала участь у двох тендерах, замовником яких був Департамент освіти і науки КМДА та підписала з держустановою один договір на встановлення відеообладнання для візуалізації результатів змагань, та церемонії нагородження спортсменів Ювілейного міжнародного турніру зі спортивної гімнастики «Ukraine International Cup». За це фірма отримала 505 400 гривень.

ТОВ «ПРОФІ КИЇВ-ЛТД» з’явилася 24 жовтня, займається аналогічною дільністю і розташована по вулиці Анрі Барбюса, 5-б. Статутний капітал цієї компанії складає вже 500 000 гривень, а керує нею Сергій Фабрицький. Він же встигає координувати роботу ще одного ТОВ у Київській області — ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «КЛАТРО». «ПРОФІ КИЇВ-ЛТД» виграла тендер від Департаменту освіти і науки на 1 600 400 гривень на технічне забезпечення все того ж турніру зі спортивної гімнастики.

Згідно з судовими ухвалами від 31 травня2 червня1 серпня у кримінальному провадженні виринають ще вісім фіктивних фірм, через які чиновники вигравали у тендерах. Це: ООО “Авентис Групп”, ООО “Арт-Мол”,  ООО “Авика Лимитид”, ООО “Деметра СМ”, ООО “Гарабец”, ООО “Аве-Вектор Плюс”, ООО “Волтрейд” та ООО “Арт-Профи”. Цікаво, що переважна кількість цих організацій має невелику тендерну історію і брала участь у 1-2 тендерах.

За даними clarity-project.info ООО “Авентис Групп” отримала з держбюджету 3 858 920 за послуги з організації заходу Фестиваль «Гайдамака».  ООО “Арт-Мол” виграв 17 тендерів, замовником у яких був Департамент молоді та спорту КМДА, на загальну вартість близько 10 370 тисяч гривень. ООО “Авика Лимитид” отримав від КМДА 2 287 000 та 788 000 гривень на організацію ярмарки для «Студентської ліги сміху» та виставки під час засідання інтелектуального клубу «Квіз Чіз».  ООО “Деметра СМ” отримала 81 контракт на суму 4 391 177 гривень на ремонт вуличного освітлення. ООО “Гарабец” підписала 10 договорів на суму 8 317 466.00 гривень на організацію культурних заходів. ООО “Аве-Вектор Плюс” отримала 1 269 653 на поточні ремонтні роботи, а ООО “Волтрейд” підписала 3 контракти на суму 45 200 на організацію культурних заходів.

На жаль, точна сума збитків, нанесених державі чиновниками, у кримінальному провадженні не називається. Ми надіслали інформаційний запит до столичної прокуратури, офіційний коментар щодо ходу кримінальної справи буде опублікований пізніше.