Міністр-втікач Захарченко відмив десятки мільйонів гривень через фіктивні фірми

15 июля 2015, 15:00
Родина екс-міністра внутрішніх справ Віталія Захарченка отримувала доходи від підприємств з ознаками фіктивності

Родина екс-міністра внутрішніх справ Віталія Захарченка отримувала доходи від підприємств з ознаками фіктивності.Про це свідчить ухвала Печерського районну суду від 9 червня 2015 року.

Згідно з матеріалами справи, встановлено, що Віталій Захарченко, його дружина Людмила, донька Вікторія Нехаєва і зять Ілля Нехаєв отримували значні доходи від ряду підприємств, які були зареєстровані в Одесі та припинили свою діяльність у 2012 році.

Зокрема, за даними Держфінмоніторнингу, донька і зять Захарченка у 2010-2011 роках отримали 81,23 мільйонів гривень доходу від одеського ТОВ БФ Укрбуд , яке у 2013 році визнане банкрутом.

Водночас слідчий відзначає, що задекларовані валові доходи БФ Укрбуд за 2010-2011 роки значно нижчі за дохід, виплачений доньці та зятю Захарченка, тому цей прибуток має сумнівний характер.

У 2010-2011 роках власником фірми був Сергій Лисенко, а у 2012-2013 Світлана Кінберг, жителі Луганської області.

Крім того, у 2011 році Віталій Захарченко отримав 1,20 мільйони гривень авторської винагороди, про що вказано в його податковій декларації.

За даними Державної фіскальної служби, гроші надійшли від ТОВ Рекламна агенція Жорсонк .

Однак слідством з ясовано, що виплату цих грошей Віталію Захарченку здійснено не за фактично виконану ним роботу, а з метою прикриття незаконності джерел походження доходів.

Як свідчить інша ухвала Печерського райсуду, у 2011-2012 роках Жорсонк також придбало на 70,36 мільйонів гривень цінних паперів за посередництва ТОВ Фондова система Глобал Інвестмент , якій також перераховував усі гроші за придбані цінні папери на рахунок у ПАТ Банк ринкові технології .

Разом з тим, відповідно до звіту ліквідатора, у 2013 році у ході банкрутства в компанії Жорсонк не виявлено жодного майна, активів, в тому числі цінних паперів.

Засновником, директором і бухгалтером компанії Жорсонк значився Андрій Шкурат, зареєстрований у Сумах, який на допиті заявив, що до реєстрації фірми відношення не мав і будь-яких документів від імені Жорсонк не підписував .

Водночас Шкурат пояснив що влітку 2011 року на прохання свого товариша у приміщенні ПАТ Банк ринкові технології підписав невідомі документи.

У 2010-2011 роках Фондова система Глобал Інвестмент була записана на В ячеслава Мирогородського з Ізвариного Луганської області.

Цей же Мирогородський має 7% у Інвестиційно-Трастовий Банк , який пов язують з оточенням Захарченка.

Нагадаємо, що в листопаді минулого року Генеральна прокуратура відкрила кримінальне провадження проти Віталія Захарченка за підозрою у незаконному збагаченні та відмиванні доходів в особливо великих розмірах.

Після Євромайдану колишній міністр МВС Захарченко перебуває у розшуку Служби безпеки України.