Навчання так і не розпочались!

6 июля 2021, 22:09
Якось дуже дивно, повільно, без будь-якого ентузіазму та відповідальності з боку Київської влади запроваджується в столиці України реформування соціальної сфери в рамках Закону України від 17.01.2019 № 2671-VIII «Про соціальні послуги».

Цей Закон був введений в дію ще 1 січня 2020 року.

Одною із базових соціальних послуг Законом визначена послуга – супровід під час інклюзивного навчання дітей з особливими потребами.

Питання впровадження цієї послуги в столиці лише тільки обговорюється.

На офіційному веб-сайті Київської міської ради 17 травня 2021 року депутатка Київської міської ради, голова Постійної комісії з питань охорони здоров’я та соціальної політики Марина Порошенко повідомила, що питання соціального супроводу у період інклюзивного навчання обговорили в рамках проведення круглого столу «Супровід під час інклюзивного навчання у м. Києві».

До участі в роботі круглого столу «Супровід під час інклюзивного навчання у м. Києві» були запрошені представники Міністерства соціальної політики, Департаменту освіти і науки КМДА, управлінь праці та соціального захисту населення районних державних адміністрацій м. Києва, Київського міського центру соціальних служб, а також учасники проєкту апробації державного стандарту супроводу з Дніпропетровської та Вінницької областей, депутати Київської міської ради, громадські організації, батьки дітей з особливими освітніми потребами.

Але в роботі круглого столу чомусь не брала участь заступниця голови КМДА з питань здійснення самоврядних повноважень Марина Хонда, яка в межах своїх функціональних повноважень опікується та курує соціальну сферу столиці і могла б пояснити, що Київ не готовий надавати таку соціальну послугу і на рівні Києва жодним документом не визначено службу, яка зможе її надавати, кого і на кого навчати.

Депутатка також зазначила, що учасники круглого столу, серед ключових, виділили питання підготовки соціальних працівників для надання послуги супроводу в інклюзивному навчанні на базі Територіальних центрів соціального обслуговування населення. Вже з 1 липня 2021 року ці працівники розпочнуть навчання у Київському міському центрі соціальних служб за програмою підготовки, розробленою Національним педагогічним університетом ім. М. Драгоманова. Крім того, учасники домовилися про співпрацю з представниками Вінницької та Дніпропетровської областей та громадськими організаціями міста Києва щодо вдосконалення програми підготовки асистента дитини під час інклюзивного навчання.

Однак, навчання так і не розпочалось.

Можливо тому і не розпочалось, що ніхто в місті не знає яка служба відповідає за цю функцію, звідки взяти спеціалістів, яких потрібно навчати. І головне на кого навчати – на соціального робітника чи асистента дитини, посада якого відсутня в Класифікаторі професій ДК 003:2010, що не дає змоги визначити кваліфікаційні вимоги до цих осіб.

І тут зовсім стає незрозумілим чому саме на базі Територіальних центрів соціального обслуговування населення повинна надаватись ця послуга, які згідно чинного законодавства наділені зовсім іншими повноваженнями.

Мабуть відповіді на ці питання на сьогодні не має ні пані Порошенко, ні пані Хонда.

І як результат – питання супроводу під час інклюзивного навчання дітей з особливими потребами так залишається проблемою батьків.