Нардеп Вікторія Кінзбурська заступилася за конвертаційні центри Хомутинника

24 октября 2019, 09:36
Народний депутат від фракції «Слуга Народу» Вікторія Кінзбурська направила звернення до Генеральної прокуратури щодо низки фірм в Харкові та Харківській області, на майно яких, на її думку, судом безпідставно накладено арешт.

Перераховані фірми пов’язані з заступником голови Харківської облради Володимиром Скоробагачем. Про це пише «Харківський антикорупційний суд».

Копія депутатського звернення оприлюднена на офіційному сайті Верховної Ради 20 вересня. На сьогодні це єдиний запит поданий Вікторією Кінзбурською.

В запиті депутатка стверджує, що до неї звернулися ряд керівників фірм зі скаргами на дії прокурора ГПУ Сергія Стороженка. Бо за його клопотанням Печерський райсуд Києва наклав арешт на майно фірм, що призвело до призупинення їх діяльності.

Мова йде про фірмі ТОВ «Рікон +», ТОВ «Сігней», ТОВ «Торговий дім «Ірпіс», ТОВ «Техно-2017», ТОВ «Бенедикт Бізнес», ТОВ «Омега-2008», ТОВ «Рентес», ТОВ «Оптима Прайс», ТОВ «Поларіс-100», ТОВ «Нут-Експорт» та ТОВ «Інвол А».

Всі ці фірми фігурують у кримінальному провадженні щодо легалізації грошових коштів, здобутих злочинних шляхом.

Директором та засновником ТОВ «Техно-2017» та ТОВ «ТД «Ірпіс» є Павло Пугач. Він також є директором та співзасновником ТОВ «Лалсат Інтернаціональ Україна», яке також фігурує у кримінальному провадженні.

Володимир Скоробагач

Іншим співзасновником «Лалсату» є Вікторія Скоробагач – дружина заступника голови Харківської облради Володимира Скоробагача.

Також цікаво, що фігурантам справи – ТОВ «Техно-2017» ТОВ «Інвол А», належав екран, який транслював на харківській площі Свободи іміджеві сюжети про Скоробагача. Поки цей екран не демонтували у міськраді.

ТОВ «Інвол А» належить Аркадію Балюку та Тамарі Садіковій. Раніше засновницею була Алла Редько, яка зараз працює в облраді.

Редько також отримувала кошти від ТОВ «Поларіс-100», яке фігурує й у запиті, й у кримінальному провадженні та ТОВ «Інтеропт-Преміум» (раніше належала Віталію Хомутинніку – бізнес-партенру Скоробагача).

Засновницею ТОВ «Поларіс-100» є Ірина Хасьянова. Вона ж засновниця ТОВ «Харківський м’ясопереробний завод» разом з дружиною Скоробагача.

ТОВ «Сігней» заснував Юрій Скоробагач. Ця фірма займалася оформленням документів щодо експорту горіхів.

Бенефіціаром ТОВ «Омега-2008» вказаний Андрій Голубченко – партнер Вікторії Скоробагач по ТОВ «Сігма-ЛК».

ТОВ «Рентес» напряму належить Вікторії Скоробагач, а ТОВ «Оптима-Прайс» належить Яні Лаурінайчуте. Остання купувала нерухомість у Скоробагача.

Від «Наших грошей»

В жовтні Печерський райсуд Києва за клопотаннями адвокатів скасував арешт майна ТОВ «Рікон+», ТОВ «Техно 2017», ТОВ «Нут Експорт», ТОВ «Сігней» та ТОВ «Омега-2008», які фігурували в запиті нардепа «Слуга народу» Кінзбурської.

За даними головного редактора сайту «Цензор» Юрія Бутусова, Володимир Скоробогач і кадровий митник Ігор Рєзнік за часів Порошенка виступали фактичними розпорядниками низки регіональних митниць в інтересах Віталія Хомутинника. У жовтні 2019 року Резнік став в.о. начальника Одеської митниці. А Скоробогач yа дострокових парламентських виборах в 2019 році балотувався по спискам «Опозиційного блоку», як і Хомутиннік.