«Укрексімбанк» відписав «Маккінзі» мільйон євро на п’ятирічну стратегію розвитку

24 декабря 2019, 08:40
АТ «Державний експортно-імпортний банк України» 16 грудня уклало угоду з ТОВ «МакКінзі і Компанія Україна» про консультаційні послуги на 960 тис євро.

Про це повідомляється у системі «Прозорро».

До кінця 2021 року компанія надаватиме фахові консультації щодо розробки стратегії розвитку «Укрексімбанку» на 2019-2023 роки за 840 тис грн. Ця сума збільшиться ще на 120 тис євро, якщо наглядова рада «Укрексімбанку» затвердить розроблену стратегію.

Інші деталі замовлення невідомі, оскільки замовник не оприлюднив текст договору.

Столична «Маккінзі і Компанія Україна» на чолі з Жоржем Массудом належить фірмі «Маккінзі та компанія, Інк. Україна» («McKinsey & Company Inc. Ukraine», США). Із 2018 року АТ «Укргазвидобування» замовило їй консультацій на 181,49 млн грн., а в 2017 році АТ «Ощадбанк» – на 14,82 млн грн. Також на сайті «Приватбанку» раніше повідомлялося, що компанію обрали для розробки стратегії, але згодом ту публікацію було видалено.

Нагадаємо, колишній голова правління «Укргазвидобування» Олег Прохоренко до призначення у держкомпанії працював у «McKinsey Ukraine». Деякі ЗМІ вважали його наближеним до екс-президента Петра Порошенка, оскільки у «McKinsey Ukraine» також працює Юлія Аліханова – дружина екс-президентського сина Олексія Порошенка.