«Укрзалізниця» після меморандуму з німцями вирішила віддати ще 86 мільйонів якимсь консультантам

13 февраля 2020, 08:45

Філія «Центр сервісного забезпечення» АТ «Українська залізниця» 7 лютого оголосила тендер на консультаційні послуги з підвищення операційної ефективності «Укрзалізниці» очікуваною вартістю 85,92 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро», пишуть Наші гроші.

Закупівлю оголосили за процедурою двохетапного конкурентного діалогу, яку зазвичай застосовують, коли визначення вимог до консультаційних послуг потребує переговорів.

На першому етапі учасники мають обрати зі списку пропонованих напрямків ті, які, на їхню думку, найбільше покращать операційні та фінансові показники і якість послуг «УЗ» (або додати власні напрямки) і викласти свої пропозиції щодо обсягу робіт за проектом.

Список включає зміну організаційної структури на місцях і структури депо, впровадження системи централізованого управління рухом, впровадження локомотивних бригад з однієї особи, економію електроенергії та палива, поліпшення обігу пасажирського рухомого складу та розкладу, автоматизований збір плати за проїзд на пасажирських станціях, Інтернет-продаж квитків та скорочення кількості квиткових касирів та інші напрямки.

Тендерна документація виписана доволі суворо. Вона вимагає від потенційних учасників підтвердити наявність офісу в Україні чи Європейському Союзі, який функціонує як мінімум півроку і має як мінімум 30 співробітників. Також вимагається наявність:

  • міжнародного досвіду – як мінімум п’ять міжнародних офісів;
  • аналогічного договору з великою залізничною компанією, котра має річний дохід як мінімум 5 млрд грн. і як мінімум 20 тис співробітників;
  • як мінімум десяти реалізованих міжнародних проектів протягом 2018-2019 років (ЄС, Північна Америка, Азія);
  • як мінімум однієї рекомендації від залізничних компаній, в яких учасник проводив реструктуризацію, яка призвела до збільшення операційного коефіцієнту як мінімум на 5%;
  • як мінімум один договір щодо надання консультаційних послуг залізниці на території СНД протягом останніх п’ять років.

Команда, яка буде задіяна у виконанні проекту, повинна складатись як мінімум з десяти консультантів, з яких як мінімум п’ять мають досвід впровадження проектів з підвищення операційної ефективності залізниць з вантажообігом як мінімум 15 млрд тоннокілометрів.

Тендерні пропозиції на перший етап конкурентного діалогу приймають до 10 березня.

Нагадаємо, у 2017 році ТОВ «Делойт і Туш» із міжнародної мережі «Deloitte» виграло тендер щодо консультаційних послуг із діагностування та покращення корпоративного управління та нормативно-правової і законодавчої бази «Укрзалізниці» на 4,85 млн грн.

Нагадаємо, 5 лютого «Укрзалізниця» підписала меморандум про стратегічну співпрацю з «Deutsche Bahn». Як відзначили в прес-службі уряду, очікується ще одна угода між Deutsche Bahn і «Укрзалізницею». Вона визначить план поступової трансформації української залізниці протягом декількох років і буде містити такі послуги, як аналіз і реорганізація різних напрямків бізнесу і оптимізація операцій і управління.

Це не перший контакт «Укрзалізниці» з німецькою залізницею. У листопаді 2019 року той самий «Центр сервісного забезпечення» уклав угоду з дочірньою компанією «DB Engineering & Consulting GmbH» на консультаційні послуги з питань підготовки документації для проведення закупівлі електровозів на 3,35 млн грн.