Влада, яка хотіла впровади народовладдя, фактично знищила самоврядування як таке!!!!

28 июля 2020, 08:14
З місцевих виборів 2020, які відбудуться 25 жовтня по всій країні буде сформовано ОТГ. З того часу у селах буде не сільський голова, а СТАРОСТА.

СТАРОСТА мав обиратися на виборах шляхом голосування (тобто люди в селі повинні були обирати СТАРОСТУ), 

Відповідно СТАРОСТА був підзвітним територіальній громаді, яка його вибирала.

Але наголошую, що так БУЛО до минулого тижня.

На минулому тижні в силу вступили зміни до Виборчого кодексу і Закону України «Про місцеве самоврядування» (доконали прийнятий 16.07.2020, набрав чинності 23.07.20, це якраз період «терористів»), якими виключили СТАРОСТУ з виборчих посад (тобто ми тепер його не обираємо) і визначили, що «Староста затверджується сільською, селищною, міською радою на строк її повноважень за пропозицією відповідного сільського, селищного, міського голови.»

Також «При здійсненні наданих повноважень староста є відповідальний і підзвітний раді та підконтрольний сільському, селищному, міському голові. Староста не рідше одного разу на рік звітує про свою роботу перед радою, а на вимогу не менш, як третини депутатів - у визначений радою термін»
Зазначу, що раніше СТАРОСТА або сільський голова звітував перед громадою, але від тепер він перед громадою не відповідальний.

Що це означає?

Якщо в нинішній ситуації сільський голова міг собі дозволити ігнорувати звернення, прохання, вимоги і т. д. то надалі він скаже «не ви мене вибирали, не вам мені й вказувати».

СТАРОСТА буде фактично залежний від голови ОТГ, а не від людей і в селі.

Якщо наразі самоврядування було слабким, то надалі його не буде точно. 

Ц

Як Вам таке?

Нижче посилання на закон та статтю з приводу цього!!!!